AR-GE 250


Sokaktan simit getiren site

Barış Soydan

Turkishtime dijital girişim analizi

İnternetten yemek sipariş ederken dışardan sipariş almayan mekanlara ulaşmak amacıyla "talebe göre yiyecek siparişi" gönderen yeni nesil bir girişim modeli hayata geçirildi. Kahvenkapinda.com, belli bir ücret karşılığında belli yerlerden sizin için alışveriş yapıp istediğiniz ürünü kapınıza getiriyor.

 Şimdilik Cafe Nero, Kahve Dünyası, Starbucks olmak üzere sadece üç kahve zincirinden ve İstanbul'da Levent, Taksim, Maslak, Beşiktaş ve Gümüşsuyu hattında haftaiçi 09.00- 18.30 saatleri arasında siparişleri getiren girişim, sokak simitçilerinden simit, açma ve çatal gibi isteklerinizi de karşılıyor. Aret Yıldız ve Selim Kıvılcım tarafından yaklaşık bir yıllık çalışmanın sonunda kurulan girişimlerini Kıvılcım şu sözlerle anlatıyor: "Hemen hemen her şeyin paket servisinin olduğu ve zamanla yarışılan bir şehirde neden iş yerlerine ve evlere kahve servisi olmasın ki dedik."

 Halihazırda Amerika'da da benzer bir projenin hayata geçirilmek üzere olduğunu ifade eden Kıvılcım, Amerika'da projeyi hayata geçiren ekibin kendileriyle iletişim halinde olduğunu da sözlerine ekledi. Yılsonuna kadar marka bilinirliklerini artırmaya yönelik çalışmalar yürüteceklerini anlatan Kıvılcım, aynı zamanda partnerlik için de görüşmelerinin devam ettiğini aktardı.