Turkishtime AR-GE 250


O da logosunu yeniledi

Barış Soydan

Türkiye’de süt ve süt ürünleri sektöründe ismi geleneksellik, ustalık ve kalite ile özdeşleşen köklü marka Yörsan, logosunu ve görsel tasarımlarını yeniledi. Yörsan’ın yeni logo ve görsel tasarımları; markanın dinamizmini ve köklü ustalık geleneğini birlikte simgeliyor.

Kökleri yarım asır öncesine dek uzanan ve ismi geleneksellik, ustalık ve kalite ile özdeşleşen Yörsan’ın yeni logosu gün ışığına çıktı. Yörsan’ın, süt ürünleri ve peynir sevenlerle, yöresel tatlardan vazgeçemeyenler için geliştirdiği ürünleri, bundan sonra raflarda yeni logo ve yeni görsel tasarımlarla yer alacak.

Yeni logoyla birlikte ürün ambalajlarında da değişikliğe gidildiğini belirten Yörsan Genel Müdür Vekili Korhan Korel, “Geleneksel lezzetlerini daha da geliştirirek geleceğe taşımayı hedeflediğimiz Yörsan, bizler için sadece yüksek potansiyelli bir marka değil, tüm Türkiye’nin olduğu gibi bizlerin de kalplerimizde yer etmiş çok önemli bir değer. Yörsan’ın geleneklerini ve değerlerini korurken, sahip olduğumuz profesyonel birikimimizle yeni değerler oluşturmak, değerleri daha ileriye taşımak arzusundayız” dedi.

“Yeni logomuz; gelenekselliğe vurgu yapıyor. Ambalaj üzerinde belirli bir açıyla eğik duran logomuz, el emeği ile üretilen bir ürünün üzerine yine elle yapıştırılan bir etiket şeklinde tasarlandı. Bu bizim markamıza ve ürünlerimize ne denli özenle ve gururla yaklaştığımızın bir simgesi. Bugüne dek Susurluk’taki tesisimizde ürünlerimizi daha fazla sayıda tüketici ile buluşturmak hedefiyle; üretim kapasitesini artıracak yatırım yapmak, dağıtım ağı geliştirmek ve satış noktalarını çeşitlendirmek için adımlarımızı özenle attık. Bugün de, yeni logomuzu gurur ve heyecanla paylaşıyoruz”diyen Korel, logonun tasarım sürecinde gerçekleştirilen tüketici testlerinde de büyük beğeni ile karşılandığını sözlerine ekledi.

Yeni Logo, Doğallığı, Dinamizmi ve Köklü Geleneği Birlikte Simgeliyor

Yörsan’ın turuncu-yeşil gündoğumu ve süt kovası temalı yeni logosu, yenilenmeyi ve yeni başlangıçları ifade ederken, doğallık ve geleneksellikten de kopmuyor.

Korhan Korel: “Susurluğun benzersiz doğası ve doğallığa verdiğimiz önem, süt ürünleri konusundaki uzmanlığımız, paydaşlarımızla olan ilişkilerimiz ve Yörsan’ın parlak geleceği için çalışma azmimiz, markamızın gücünü oluşturuyor. Bu değerlerin hepsi logo üzerinde yer alıyor” dedi.

Logo: Markanın Görsel Dilinin Temel Noktası

Yörsan’ın hem geleneksellikten kopmayan, hem de modernliğe vurgu yapan yeni logosundaki her bir tasarım unsuru, belirli bir simgeselliği ifade ediyor;

  • Logodaki gün ışığı, süt toplama işleminin sabah gün doğumuyla başladığını simgeliyor ve tüm Yörsan çalışanlarının işlerine tutku ve disiplinli yaklaşımını simgeliyor. Gün doğumu turuncusu aynı zamanda Yörsan ambalajlarına rengini de veriyor.
  • Yörsan’ın geçmişi ile bağlantı kuran yeşil renk, aynı zamanda Susurluk’taki yeşil ovaları, yöresel doğal ortamı ve markanın yöre ile yakın ilişkisini anlatıyor.
  • Logo yer alan bakraçtan dökülen süt, doğallık ve saflık kadar, markanın süt ve süt ürünleri sektöründeki uzman gücünü ve ustalık geleneğini ifade ediyor.
  • Logonun çerçevesi Yörsan’ın onaylanmış kalitesini, işlemeli dış çerçeve ise geleneksel değerlerle kopmayan bağı simgeliyor.

Yörsan, geleneksel lezzetlerini Türkiye’nin dört bir yanında yeni logosu ve yeni görsel tasarımlarıyla buluşturmaya devam ediyor.