AR-GE 250 DIGIT 250 EN-VERIM 100


International Paper'da Sibel Seğmen Erim'e yeni görev

Turkishtime Dergi

International Paper'ın EMEA İnovasyon ve AR-GE Liderliği görevine Olmuksan International Paper Türkiye Kurumsal Gelişim ve AR-GE Direktörü Sibel Seğmen Erim getirildi.

Kuzey Amerika, Latin Amerika, Avrupa, Kuzey Afrika ve Rusya'da yenilenebilir fiber bazlı ambalaj, kâğıt hamuru ve kâğıt ürünleri üretim faaliyetleri yürüten International Paper'ın EMEA İnovasyon ve AR-GE Liderliği görevini, Olmuksan International Paper (Olmuksan IP) Türkiye Kurumsal Gelişim ve AR-GE Direktörü Sibel Seğmen Erim üstlendi. Erim, yeni görevinde Türkiye'deki iş geliştirme, ürün geliştirme, inovasyon ve AR-GE sorumluluklarına ek olarak Avrupa çapında inovasyon ve AR-GE projelerinin liderlik görevini yürütecek. Erim, Avrupa'da ortaya çıkan trendlerin analiz edilmesi ve IP için yeni fırsatların belirlenmesi için çalışmalar yapacak.

Sibel Seğmen Erim hakkında

1995 yılında Arthur Andersen'de Denetçi olarak başladığı kariyerine sırasıyla Gate Gourmet, Diageo ve Microsoft'ta devam etti. Erim Diageo'da çalıştığı sekiz yıl içinde sırasıyla Finansal Planlama Müdürü, İnovasyon Müdürü ve Stratejik Planlama ve İş Geliştirme Müdürü olarak görev aldı. Microsoft'ta çalıştığı 10 yıl süresince önce MEA, sonra EMEA bölgesinde görev yapan Sibel Seğmen Erim, 2017 yılından bu yana Olmuksan International Paper'da Kurumsal Gelişim ve AR-GE Direktörü olarak kariyerini sürdürüyor. Erim Türkiye'deki görevinin yanı sıra 1 Ekim 2019 itibariyle International Paper EMEA İnovasyon ve AR-GE Liderliği görevini de üstlenecek.