AR-GE 250 DIGIT 250 EN-VERIM 100


EN-VERİM 100 Araştırması - Enerji Verimliliğine En Fazla Harcama Yapan İlk 100 Sanayi ve İhracatçı Firma

Enerji Verimliliği Araştırması
Filiz Özkan

Türkiye sanayicisi ve üretici ihracatçısının enerji verimliliği performansını ilk kez ölçecek olan araştırma, firmaların enerji verimliliğine ne kadar yatırım yaptığını ve gündemlerindeki ihtiyaçlarını belirleyecek.

ARAŞTIRMAYA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

Bu yıl ilk kez yapılacak olan “Enerji Verimliliğine En Fazla Harcama Yapan İlk 100 Sanayi ve İhracatçı Firma” araştırması, Türk sanayisi ve ihracat dünyasının enerji verimliliği performansını belirleyecek. Araştırma, ihracat sıralamasındaki üretici ihracatçı ilk 1000 firmaya ve İstanbul Sanayi Odası İlk 500 firmalarına gönderilen ankete verilen cevaplara göre gerçekleştirilecek.

Araştırma anketinin soruları, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Enerji Verimliliği ve Çevre Dairesi Başkanlığı ile Enerji Verimliliği ve Yönetimi Derneği’nin (EYODER) öneri ve katkılarıyla hazırlandı.

Araştırma sonuçları, beş ana performans başlığındaki sorulara firmaların beyan ettikleri verilerden ve bu verilere göre aşağıdaki başarı sıralamaları oluşturularak kamuoyu ile paylaşılacak.

ENERJİ VERİMLİLİĞİ İLK 100 ARAŞTIRMASI DATA TABLOLARI

  • En çok Enerji Verimliliği Harcaması Yapan İlk 100 Firma
  • Enerji Yönetimine En Fazla Harcama Yapan İlk 100 Firma
  • Enerji Verimliliği Kapsamında Çalışan Personel Sayısına Göre İlk 50 Firma
  • Enerji Verimliliği Kapsamında Çalışan Kadın Personel Sayısına Göre İlk 50 Firma
  • Enerji Verimliliği Kapsamında Eğitime En Fazla Harcama Yapan İlk 20 Firma
  • Enerji Etütleri İçin En Fazla Harcama Yapan İlk 20 Firma

Türkiye EN-VERİM 100 araştırması, firmalarımızın enerji verimliliği performansını dünyaya da anlatacak etkin bir referans kaynağı olması için Türkçe’nin yanı sıra İngilizce rapor yayını olarak da basılı ve dijital iki ayrı formatta hazırlanarak, dünyanın fikir liderleri ve uluslararası basınla paylaşılacak.

Turkishtime, bu araştırmayla, sürdürülebilir bir dünya için “Türkiye’de enerji verimliliği hafızasını yaratma” vizyonunun gerçekleştirilmesine önemli bir katkı sağlarken, firmaların enerji verimliliği çabalarının da takdir edilmesini hedefliyor.

ARAŞTIRMAYA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN