AR-GE 250 DIGIT 250 EN-VERIM 100


Havalar ısındı, çift tekerler yola çıktı

Turkishtime Dergi

E-ticaret platformu n11.com, havaların ısınmasıyla yollara çıkan bisiklet ve motosikletlerin yanı sıra son dönemin gözdesi elektrikli kaykay satışlarındaki yükselen grafiği açıkladı.

n11.com verilerine göre elektrikli motosiklet satışlarında yüzde 40, elektrikli bisiklet satışlarında yüzde 200, bisiklet ve hoverboard (elektrikli kaykay) satışlarında ise yüzde 90’a varan artış gözlendi.

2017 yılının ilk dört ayı ve 2016’nın aynı dönemine göre karşılaştırmalı analizi yapılan bisiklet, elektrikli motosiklet ve hoverboard satışları, havaların ısınmasıyla yollara dökülen çift tekerlilerin karne ve yaz dönemine yaklaşırken en yüksek satış rakamlarını yakaladığını ortaya koydu. n11.com verilerine göre elektrikli motosiklet satış adedinde geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 40 artış görüldü. Yine aynı dönemde kask satışlarında yüzde 86, kıyafet ve ekipman satışlarında yüzde 95 ve motosiklet yedek parça satışlarında ise yüzde 152 artış gözlendi. Elektrikli bisiklet satışlarında yüzde 200’e varan artış kaydedilirken, bisikletlerde ise yüzde 90 artış yaşandı.

Kendi kendine dengede kalabilen, bu yaz sahillerde, yollarda, parklarda sıklıkla göreceğimiz her yaş için hem eğlenceli hem de pratik bir ulaşım aracı olarak kullanılacak elektrikli kaykay hoverboard satışları ise bu yılın ilk dört ayında geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 90’a varan artış gösterdi.