ARGE 250


Tatil dönemlerinde araç kiralamaya talep artıyor

Turkishtime Dergi

Türkiye’de son yıllarda araç kiralama talebindeki artış, araç kiralama sektörünü daha geniş filolarla çalışmaya yöneltiyor. Yaz aylarında ve tatil dönemlerinde araç kiralamaya talebin normal zamanlara göre daha çok artması ile birlikte araç kiralama firmaları mevcut araç filolarını genişleterek bireysel ve kurumsal kiralama taleplerini karşılamaya önem veriyor.

Uçuş sonrası havalimanlarından yapılan araç kiralamalarının yanı sıra şehir dışına araçla seyahat etmek isteyenlerin talepleri de sektörde hareketliliği sağlıyor. Bayram tatilleri ve yaz tatili dönemlerinde yerli ve yabancı turistlerin araç kiralamaya ilgi göstermesi araç kiralama firmalarının araç filosuna yeni araçlar katmalarını da sağlıyor.

Türkiye’de son yıllarda araç kiralama talebinde önemli bir artış yaşandığını ve araç kiralama sektörünün büyüdüğünü belirten AssistCar Rental Kurucu ortağı Selçuk Göç, "Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de son yıllarda araç kiralama talebinin artması bizleri ve tüm sektörü daha çeşitli ve geniş filolarla çalışmaya yöneltiyor. Özellikle tatiller araç kiralama sektörü için oldukça hareketli ve talep artışının yaşandığı dönemler oluyor. AssistCar Rental olarak Türkiye genelindeki tüm ofislerimizle müşterilerimize daima en iyiyi en iyi fiyata sunmayı hedefiyle yeni araç alımları gerçekleştiriyoruz. Araç alımlarını gerçekleştirirken müşterilerin taleplerini ve beklentilerini dikkate alarak araçların güvenlik, dayanıklılık ve ikinci el değerlemelerini de göz önünde bulundurarak VW, Seat ve Skoda marka araçlara yöneliyoruz. Bu kapsamda Altur Otomotiv’den toplu Seat Toledo alımı gerçekleştirdik“ dedi.