AR-GE 250 DIGIT 250 EN-VERIM 100


Tofaş’tan İtalya’ya transfer!

Ersin Kaplan

Tofaş çatısı altında temsil edilen Fiat’ın Pazarlama Müdürü Özgür Süslü, İtalya’ya transfer oldu. Egea Projesi’nin ilk safhasından bu yana görevini sürdüren ve Egea Sedan’nın başarılı lansmanında görev alan Süslü, FCA EMEA Bölgesi Egea/Tipo Model Ailesi Ürün Pazarlama Direktörü olarak atandı. Süslü yeni görevine Mart ayı sonu itibariyle başladı.

Tofaş çatısı altında faaliyet gösteren Fiat’ın Pazarlama Müdürü Özgür Süslü İtalya’ya transfer oldu. Özgür Süslü, Fiat Chrysler Automobiles (FCA) bünyesinde, EMEA Bölgesi Egea/Tipo Model Ailesi Ürün Pazarlama Direktörü olarak atandı.

Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden 1998’de mezun olan Özgür Süslü, çalışma hayatına İtalya’da Fiat Grubu Yönetici Yetiştirme programıyla adım attı. Dört yılın ardından Türkiye’ye dönen Süslü, 2002 – 2006 yılları arasında Tofaş’ta ürün geliştirme ve ürün müdürü pozisyonlarında görev yaparak Linea, Doblo ve Fiorino gibi ürünlerin gelistirilmesinde ve pazara sunulmasında rol aldı. Daha sonra pazarlama alanında kariyerine devam eden Özgür Süslü, 2006 – 2010 yılları arasında Fiat Hafif Ticari Araçlar Pazarlama Müdürlüğü görevini üstlendi. 2010-2016 yılları arası Tofaş çatısı altında Fiat markasının pazarlama müdürlüğünü yürüten Süslü, FCA’de ise Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’daki tüm Egea/Tipo pazarlama faaliyetlerinden sorumlu olacak.