AR-GE 250 DIGIT 250 EN-VERIM 100


Borsada sizi bir adım öne taşıyacak 4 uygulama

1) INDX.guru (indx.guru)

Araştırmalara göre yatırımcıların yüzde 98'i hisse senedi alımı ve satımı konusunda yeterli bilgiye sahip değil. INDX.guru verdiği önerilerle yatırımcıları eğitmeyi amaçlıyor. Uygulamayı öne çıkaran ise borsa hakkında tüyo verenlerin ajandasından bağımsız olması. Bu da kullanıcıların daha objektif bilgi alabilmesine sağlıyor. INDX.guru'da yer alan gösterge panelinde 6 milyonun üzerinde veri bulunuyor. Kullanıcılar birşey değiştiği anda bilgilendiriliyor. Bunların yanı sıra mevcut pazar yeri, ilgili haberler, bloglar ve tweetlerden de bu uygulama sayesinde haberdar olabiliyorsunuz.

2) Robinhood (robinhood.com)

Uygulama sayesinde hisse senedi alım satımını depozito ödemeden bedavaya yapabiliyorsunuz. Ancak bu uygulama yanlızca Amerika'daki hisse senedi piyasalarında kullanılabiliyor.

3) eToro (etoro.com)

Bu uygulama borsayla ilgilenmeye yeni başlayanlar için bile kolay ve pratik bir platform yaratıyor. Kullanmaya ücret ödemeden demo versiyonunu indirmeniz de mümkün. Etoro sayesinde diğer borsacıların hareketlerini de takip edebiliyorsunuz. Uygulama kullanıcıların ilk aşamada yatırdığı 50 dolarlık depozito ücretinden fazlasını kaybetmesine izin vermiyor. Etoro 170 ülkede 4.5 milyon kişi tarafından kullanılıyor.

4) StockTwits (stocktwits)

Bu uygulama diğerlerinden oldukça farklı. Sayfada gösterge panelleri bulunmuyor. Adından da anlaşılabileceği üzere yanlızca borsacılara yönelik hazırlanmış twittera benziyor. Uygulamayı indiren kişiler burada hisse senedi piyasalarında yaşanan gelişmeler hakkında yazıyor. Böylece kullanıcılar dünyadaki gelişmelerden yakından haberder olabiliyor.