ARGE 250


'Gelecek' için geri sayım başladı!

Turkishtime Dergi

Tüm kritik alanlardaki heyecan verici trendleri ve teknolojileri fütüristtik bir bakış açısı ile masaya yatıracak olan Strategy 4.0 Global Forum, 28 Kasım’da İstanbul’da gerçekleşecek.

QGroup ve Boğaziçi Eğitim iş birliği ile pek çok farklı ülkeden fütürist, stratejist ve üst düzey yönetici 28 Kasım’da İstanbul’da buluşacak. Geleceğin tüm yönleriyle ele alınacağı Strategy 4.0 Global Forum’u biohacking, kuantum bilgisayarlar, dijital biyoloji, web 3.0, blockchain, cyborgs, human augmentation gibi pek çok heyecan verici trendlere ve teknolojilere yer veriyor.

“İnsanın Geleceği”, “İşin Geleceği” ve “Gelecek Teknolojiler” başlıklı 3 ana temanın işleneceği zirve, tüm kritik alanlardaki trendleri ve gelişmeleri fütüristtik bir bakış açısı ile masaya yatıracak.

Kökten değişimler yaşanırken ve yıkıcı teknolojiler her şeyi dönüştürürken tipik iş modelleri, geleneksel kurumlar, dikey ve hiyerarşik organizasyon yapıları, klasik yöneticiler ve yönetim biçimleri ile devam edebilmek imkânsız. İşin ve şirketlerin geleceği nasıl olacak?

Liberalizm daha fazla bireysellik ve özgürlük vaat ederken en liberal çağda neden başkalarına endeksli hayatlar yaşanıyor? Neden daha fazla “like”, sonsuz ilgi ve sürekli ifşa olmak istiyor insanlar? Her zaman göz önünde olmak ve daha çok göze görünmek yeni bireysellik midir? Birey olmanın kanıtı takipçi sayısı mıdır? Toplumun geleceği nasıl olacak?

Ölümsüzlüğe yaklaşıyor muyuz? Tüm organların 3D üretimi ve işlevlik kazanması mümkün mü? İnsan beynini hackleyebilir miyiz? İnsanın geleceği nasıl olacak?

Tüm bu sorulara dört ana tema altında üç farklı oturumda yanıt bulacak.

Ayrıntılar için tıklayın!…