AR-GE 250 DIGIT 250 EN-VERIM 100


Öztürk: Global rekabet için dijital dönüşüm şart

Turkishtime Dergi

IFS Türkiye Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ergin Öztürk, dijital dönüşüme kayıtsız kalınmaması gerektiğini vurgulayarak, global rekabet için dijital dönüşümün şart olduğunu vurguladı. Öztürk, dijital dönüşüme yönelik stratejilerini belirlemek isteyen firmaları 27 Kasım'daki 'IFS Gelecek Yatırımcıları Zirvesi'ne davet etti.

Dünyada 40 yılı Türkiye’de ise 20 yılı aşan tecrübesi ile şirketlerin dijital dönüşümüne rehberlik eden dünyadaki örnekleri ve tecrübelerini Türk şirketlerine aktararak onları dünyayla rekabet edebilen öncü şirketler haline getiren IFS Türkiye’nin Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ergin Öztürk dijital dönüşüm alanında merak edilenleri yanıtladı.

Dijital dönüşüm bir teknoloji dönüşümü gibi görünse de aslında işletmelerin gelecekte var olmalarını sağlayan ve onlara rekabet avantajı getiren bir iş stratejisi olduğunu kaydeden Ergin Öztürk, şöyle konuştu: "Dijitalleşmeyi doğru şekilde gerçekleştirdiğinizde yeni pazarlara açılma ya da yeni alanlarda ürün gamı geliştirme gibi konularda avantaj sağlar; rekabette hep bir adım önde olursunuz. Şu anda bile, geleceğe yatırım yapmayan, dijital dönüşümü önceliklendirmeyen şirketlerin rekabette zorlandığını görüyoruz, bu çok yakında daha da dikkat çekici olacak."

Singapur, İngiltere, Yeni Zelanda, Birleşik Arap Emirlikleri, Estonya, Hong Kong, Japonya, İsrail’in bir yandan dijital gelişim gösterirken diğer yandan yenilik ve gelişime destek sağlayarak dünyada dijital dönüşümün öncüsü konumunda olduğunu belirten Öztürk, girişim yatırımlarının yüksek olmasının dijital dönüşüm oranlarını doğrudan etkilediğini belirtti.

IFS Türkiye Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ergin Öztürk, Türkiye'de dijital dönüşüm konusunda en çok yol alan sektörlerin başında müşterisiyle yakın temasta olan telekom ve finans sektörleri yer alıyor. Bu sektörleri ise şu anda; perakende, hizmet ve motorlu araç firmaları izliyor” dedi.

IFS Gelecek Yatırımcıları Zirvesi 27 Kasım'da

Global rekabet için dijital dönüşümün şart olduğunu belirten Ergin Öztürk, “Dijital dönüşüm uzun ve katmanlı bir yoldur. Akıllı üretim çağında sürdürülebilir başarı arayan ve dünyada Türkiye adına rekabet avantajı sağlamak isteyen tüm şirketlerin stratejik bir dijital dönüşüm planına ihtiyaçları var” diye konuştu.

Dijital dönüşüme kayıtsız kalmayan ve stratejilerini belirlemek isteyen tüm firmaları 27 Kasım günü gerçekleşecek olan “IFS Gelecek Yatırımcıları Zirvesi”ne davet eden Öztürk, “Bu platform aracılığı ile vizyoner iş insanlarını birleştirirken, dijital çağda sürekli değişen ve adaptasyonu şart olan teknolojilerin şirketleri hem dünya sahnesine hem de geleceğe nasıl taşıyacağı konusunda iş insanlarına ilham verebilmeyi ve bu sayede şirketlerin vizyon genişletmelerine destek olmayı amaçlıyoruz” diye belirtti.