ARGE 250


700 Bin Kişiyi Aynı Anda Telefon Ekranına Kilitleyen Girişim: Hadi

Kurtuluş Öztürk

9 Ay Önce Kurulan Online Bilgi Yarışması'na Dün 700 Binden Fazla Kişi Canlı Olarak Katıldı

Geçtiğimiz 9 ayda toplam 4,5 milyon kullanıcıya ulaşan online bilgi yarışması Hadi, dün akşam oynanan bölümü ile katılımcı rekoru kırdı. Sunuculuğunu Müge Boz'un yaptığı yarışmada, kullanıcılar 60.000 TL'lik büyük ödül için canlı olarak yarıştı. Uygulamada 12 sorunun sonunda 36 bin 223 kişi tüm soruları doğru yanıtladı. Büyük ödül bu kullanıcılar arasında paylaştırıldı.

Türkiye'nin internet üzerinden oynanan ilk canlı bilgi yarışması olan Hadi'nin arkasında Emre Ulusoy, Gökhan Örün, Lena Software ve Oscar ödüllü prodüktor Nicholas Reed gibi isimler var. Turkcell'den ise server desteği alan yarışma, haftanın her günü öğlen 12:30 ile akşam 20:30'da canlı ve sunuculu olarak kullanıcılar tarafından oynanıyor. Büyük ödül soruların tamamını bilen kullanıcılara eşit olarak dağıtılıyor.

Aynı anda yüz binlerce kişiyi cep telefonlarında pürdikkat yarışmaya odaklayan uygulama dijital pazarlamacıların da dikkatini çekmiş durumda.
Yarışmalara sponsor alarak finansmanını sağlayan şirketin reklam verenleri arasında bugüne kadar Pegasus Havayolları, Paycell ve TV+ gibi markalar bulunuyor.