ARGE 250


Dijitalin geleceğine dair 5 tahmin

Turkishtime Dergi

Dijitalin geleceği gözlerimizin önünde hızla değişiyor. Dijitalleşme dünyayı etkisi altına alıyor ve nesiller boyu değişiyor. X kuşağı artık yaşlanıyor, akıllı telefonlar, bilgisayarlar ve tabletler medya tüketimi için demode seçenekler haline geliyor. Fakat dijitalin yükselişi elbette sadece haber kaynaklarını etkilemeyecek. Reklam ve televizyon da önümüzdeki yıllarda zorlu günler geçirecek gibi görünüyor.

Ignition Konferansı, son yedi yılda medya ve teknoloji alanında neler yapıldığını ve gelecekte nasıl bir yol izlenmesi gerektiğini aktarmaları için en iyi zihinleri topladı. Endüstri öncülerinin aktardığı fikirler sayesinde katılımcılar hangi eğilimlerin önemli olduğunu ve ilerde de yaşayabilecek bir organizma yaratabilmek için neler yapmaları gerektiğini öğrendi.

Business Insider'ın kurucularından, CEO'larından ve Genel Yayın Yönetmenlerinden olan Henry Blodget, The Future of Digital: The Next Big Thing başlıklı sunumuyla konferansın açılışını yaptı. Sunumda dijitalin geleceği tartışıldı ve bazı noktalar ön plana çıktı.

  • Dijital medya tüketimi artırıyor. Her şey küçülüyor.
  • Google ve Facebook büyümeye uzun süre daha devam edecek.
  • Dijital reklamcılık büyüyor.
  • Geleneksel televizyonculuğun bir geleceği olmayacak. Ancak televizyonun ölmesi mümkün değil.
  • Sıradaki en büyük şey akıllı gözlükler ve sanal gerçeklik olacak.