ARGE250


'Gurme' bebeklere özel menü sitesi

Barış Soydan

35 bin TL'lik yatırımla kurulan Gurmebebek.com, bebek ve çocuk beslenmesinde yüksek kaliteli seçenekler sunmak için yola çıktı. Sitenin günlük 27 bin tekil ziyaretçisi bulunuyor.

(Fotoğraftakiler: İpek Baykurt ve Seda Öztezel)

 Gurmebebek.com bebek ve çocuk beslenmesi özelinde farklı markalara özel içerik de yaratıyor. Nisan 2012’de 35 bin TL'lik yatırımla kurulan platformun çıkış noktasını kurucularından İpek Baykurt şöyle anlatıyor: "Bebeklerin doğduktan sonraki ilk yılları beslenmenin çok önemli olduğu bir süreç.

Çocuğun ilerideki boyunu, zekasını, sağlığını, diyabet, kanser gibi hastalıklara yatkınlığını ve yaşam süresini belirliyor. Çocukların yemekle olan ilişkisi onların sadece fiziksel gelişimlerinde değil, bedenlerini kontrol edebilmekle başlayan özgüven duygularının gelişiminde ve ilerideki sosyal yaşamlarında bile etkisini gösteriyor. Böyle bir bilinçle, çocuklarımın beslenmesine dair kapsamlı ve güvenilir bir kaynak bulamayınca, bu konu özelinde yayıncılık yapmaya ve tüm annelere faydası dokunacak bir rehber yaratmaya karar verdim".

Anne sütünden ek besinlere geçişe, okul çağına kadar her döneme özel bilgilendirme ve tarifi içeren platform, Nisan ayında Turkcell ile işbirliği yaparak Turkcell Gurme Bebek SMS servisini de hayata geçirdi. Baykurt geçen yıl günlük 27 bin olan tekil ziyaretçi sayısını, bu sene 35 bine; aylık 3 milyon olan sayfa gösterimini de 4 milyona çıkarmayı planladıklarını anlatıyor. Gurme Bebek markalı özel ürün satışına da başlayacak. Bebeklerin kaç aylık olduğuna bağlı olarak onlara uygun sağlıklı yemek tariflerini annelere ücretsiz gönderiyor. Cafe'lere özel bebek menülerinin Gurme Bebek menüsü olarak yer almaya başladığını da ekleyen Baykurt, “Gurme Bebek” adlı bebek ve çocuk beslenmesi rehberini de satışa çıkaracaklarını belirtti.