ARGE 250


Kolayik.com'a Galata İş Melekleri’nden 200 bin TL yatırım

Barış Soydan

 

Dijitalleşen KOBİ'ler başta olmak üzere şirketlere insan kaynakları ve personel yönetimi sürecinde yeni nesil çözümler sunan, kolayik.com, Türkiye'nin ilk melek yatırım ağlarından biri olan Galata İş Melekleri’nden yatırım desteği aldı.

Türkiye'nin ilk melek yatırım organizasyonlarından Galata İş Melekleri yatırımcıları (Galata Business Angels – GBA),  özellikle Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler’in (KOBİ) personel yönetimi alanındaki iş yükünü azaltmak üzere hazırlanmış bulut tabanlı yazılım şirketi ve Koç Üniversitesi Kuluçka Merkezi girişimcilerinden Efecan Erdur ve Çağlar Yalı tarafından kurulan Kolay İK’ya yatırım yaptı.

GBA’nın melek yatırımcıları arasında yer alan Ahmet Faralyalı, Fırat İşbecer, Melih Ödemiş, Varol Civil  ve Cem Topçuoğlu’nun yaptığı yatırım ile Kolay İK’nin yazılım alt yapısının daha da güçlendirilmesi planlanıyor. Yatırım ile aynı zamanda marka bilincinin yaygınlaştırılması ve artırılması da hedefler arasında yer alıyor.

Şubat 2015’te faaliyetlerine başladığından bu yana 500’den fazla şirketin kayıt olduğu Kolay İK ile KOBİ’ler geleneksel insan kaynakları çözümlerinin bir adım önüne geçerek verilerini çevrimiçi sayfalara taşıyor. Böylelikle dosya düzenlemek için zaman ayırmak yerine işletmeler asıl işlerine odaklanarak verimliliklerini artırıyor.

TEB Girişim Evi ve Türk Telekom PiloTT programı tarafından da desteklenen Kolay İK, TEB ve Türk Telekom şirketleriyle yaptığı işbirlikleri sayesinde KOBİ segmentine hızlı ulaşım sağlamayı planlıyor.

Kolay İK’nin bulut sistemi üzerinden sunduğu çevrimiçi yazılımla tüm dokümanlarına tek bir platformdan erişebilen şirketler; izinler, eğitimler, özlük bilgileri, ücret talepleri, departman raporları, dönemsel raporlar, doğum günleri ve daha pek çok konunun takibini kolay bir şekilde gerçekleştirebiliyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Galata Business Angels Başkanı Emre Kurttepeli, “Hızla dijitalleşen dünyamızda yalnızca büyük şirketlerin değil aynı zamanda KOBİ’lerin de bu değişime ayak uydurması hayati önem taşıyor.

Dijitalleşme bireylerin yaşamlarının her alanına olduğu gibi şirketlerin iş süreçlerinin de her alanına hızla yayılıyor. Kolay İK’nın de KOBİ’lerin dijitalleşme sürecine büyük katkıda bulunacağına ve bu alanda büyük başarılara imza atacağına inanıyoruz.” dedi.

Kolay IK Kurucu Ortağı Efecan Erdur ise açıklamasında, “Dijitalleşen KOBİ'ler başta olmak üzere pek çok firmaya insan kaynakları ve personel yönetimi sürecinde çözüm ortağı olmayı amaçlıyoruz. Firmaları kaybolan dokümanlardan, ucu kaçan izin, avans ve eğitim süreçlerinin yönetilmesinden, karmaşık hale gelen raporlama yükünden kurtarmak istiyoruz. Tüm bu süreçleri buluta taşıyarak, güvenli, rahat, kullanımı kolay bir yazılım ile tüm firmaların zamandan ve hata maliyetlerinden tasarruf ettiriyoruz.  Türkiye’de önemli girişimlere desteğini sürdüren GBA’dan yatırım aldığımız için çok mutluyuz.” şeklinde konuştu.