ARGE 250


Mealbox.com.tr yüzde 400 büyüdü

Barış Soydan

 

Startup'lar anlatıyor...

Mealbox.com.tr kurucu ortağı Murat Demirhan:

 

“Food tech alanında faaliyet göstermek üzere kurduğumuz Mealbox.com.tr ile 100 binin üzerinde müşteriye yemek servis ediyoruz. 2015 cirosunu 10 milyon TL’ye çıkardık.”

“Ortaklarımdan Cüneyt Gürbüz ve aynı zamanda kardeşim olan Bülent Demirhan ile birlikte çalışırkenn istediğimiz gibi yemek hizmeti bulma konusunda sıkıntı çekiyorduk. Bu noktada yalnız olmadığımızı ve çevremizdeki pek çok kişinin aynı durumda olduğunu fark ettik ve 2012 yılında Meal Box'ı kurmaya karar verdik.

Platformda 60 farklı çeşit ev yemeğini her gün, müşterilerimize sunuyoruz. Menüler İstanbul Hilton, Merit ve Divan otellerinde executive şef ve mutfak koordinatörü olarak çalışan ve Yeditepe Üniversitesi'nde gastronomi konulu dersler veren şef Aybek Şurdum tarafından hazırlandı. Başarımızın nedeni, Türkiye’de tek olan bu iş modeliyle food-tech alanında faaliyet göstermemiz…

Önde gelen melek yatırımcı Hasan Aslanoba’dan toplam 3.6 milyon dolar yatırım aldık. Yeni dönemde ise yabancı yatırımcılar olacak. Bir dönem faaliyet gösterdiğimiz Yemeksepeti.com'dan ayrıldıktan sonraki süreçte yüzde 400’ün üzerinde büyüme kaydettik. Ciromuz 10 milyon TL’ye yükseldi. 2015 Ağustos ayından itibaren yalnızca kendi kanallarından sipariş alan ve kurulduğu günden bu yana 500 binin üzerinde siparişi müşterileriyle buluşturan Meal Box, bu rakamın 390 binini son bir yılda gerçekleştirdi. İstanbul’un hemen her yerinde hizmet veriyoruz. Meal Box’tan en çok sipariş veren semt Beşiktaş oldu.

Beşiktaş’ı ise İstanbul Anadolu yakası semtleri Kadıköy, Ataşehir, Üsküdar, Ümraniye ve Maltepe takip etti. Toplam 100 binin üzerinde müşteriye yemek servis ediyoruz. Meal Box’ın en çok tercih edilen lezzeti etli yaprak sarma ve yoğurt, beğendi yatağında köfte ve kıymalı ıspanak oturtma...