ARGE 250


“Mobile dating” startup'ı 1.000.000 mesaja ulaştı!

Ersin Kaplan

Mobile dating” pazarına yönelik uygulama Couplinked’in kullanıcıları altı ay içinde bir milyon kez mesajlaştı, iki milyon kez birbirini beğendi. Yüksek öğrenim mezunu üyeleri bir araya getiren ilk uygulama Couplinked’de karşılıklı olarak birbirlerini beğenen üyeler eşleşmiş oluyor ve bu andan itibaren mesajlaşabiliyor.

Modern dünyanın karmaşası içerisinde kaybolarak uygun bir eş bulma zorluğu yaşayanlar için Hakan Hintoğlu ve Barış Polat tarafından kurulan Türk girişimi, teknik altyapısı ve sürekli yenilenen özellikleri ile fark yaratıyor. Yalnızca Facebook dışı arkadaşlarınızı görüntüleyebildiğiniz uygulamada, sonra karar verme seçeneği ile de size özgürlük sağlanıyor.

Mobile dating” pazarında sadece yüksek öğrenime sahip üyeleri bir araya getiren ilk uygulama Couplinked’de karşılıklı olarak birbirlerini beğenen üyeler eşleşmiş oluyor ve bu andan itibaren mesajlaşabiliyor. Konum bazlı özelliği sayesinde, üyeler seçtikleri mesafelerde aradıkları özellikteki üyelerin fotoğraflarını, yaşlarını ve okullarını görebiliyor. Tüm üyeliklerin kontrolden geçerek onaylandığı bu mobil uygulama, kullanıcılarının sosyal medya hesapları üzerinden herhangi bir paylaşımda bulunmayarak gizliliğe de önem veriyor.

Uygulama Apple App Store ve Google Play Store’den ücretsiz indirilebiliyor.