AR-GE 250


Online takı markası yaratmak...

Barış Soydan

 

Chains by Trinity 2015 yılında kurulan start-up'lar arasında yer alıyor.  Site yakında açılacak. Emre Tüzüner ve Metehan Taşova tarafından kuruldu. İnternet kullanıcıları arasında en çok talep gören tasarım takı kategorisinde hizmet veriyorlar. Platformun kurucu ortaklarından Emre Tüzüner kuruluş hikayesini şöyle anlatıyor:

“Mühendislik okuyoruz ve okuduğumuz bölümün etkileri ile hem insanları etkileyecek, hem de normal hayatta kullanabilecekleri bir şeyler tasarlamaya karar verdik. Kadınlara hediye seçme ve almanın zor olduğunu biliyoruz. Bu yüzden her tasarımın birer fizik harikası olduğunu fark ettiğimizde oldukça etkilenmiştik ve sürekli bunun üzerine konuşmaya başladık. Konuştukça neden matematiksel olarak mükemmelliyetçi, görünüş olarak zarif ve şık ürünler üretmeliyize doğru yönlenen konuşmamız bu kadar itinayla hazırlanan ürünleri ancak kadınların taşıyabileceğii düşündük."

Henüz üniversite sıralarında olan girişimciler, genç girişimci olmanın avantajlı olduğunu düşünüyorlar. Emre Tüzüner, Bütün mecraları takip edebiliyoruz ve hitap ettiğimiz kişilerin yaş gruplarına yakın olmamız tasarladığımız ürünlerin bir noktada yönünü belirliyor. Ayrıca yenilikleri yaşımız dolayısı ile yakından takip edebiliyoruz” diye konuşuyor.