ARGE 250


Online terapi platformuna 4 milyon TL'lik yatırım

turkishtime

Korona süreci ile beraber online hizmetlere olan talebin artmasına paralel olarak online psikolojik danışmanlık hizmeti veren Evimdeki Psikolog, dünyanın en büyük melek yatırımcı ağlarından biri olan Keiretsu Forumdan, ₺4.000.000 değerleme ile ilk yatırımını aldı.

Evimdeki Psikolog, terapi almanın önündeki tüm engelleri ortadan kaldırarak; psikolojik desteği zaman ve lokasyondan bağımsız olarak herkes için erişilebilir kılmayı amaçlıyor. Kurucusunun da bir psikolog olduğu platform, başlangıç yılı olan 2018’den bu yana 25 ülkeden binlerce kullanıcıya hizmet verdi ve bu sayıları her geçen dakika yukarı taşımaya devam ediyor.

Anlık Çevirimiçi Terapi

Girişim, mobil cihaz ya da bilgisayar fark etmeksizin; sesli, görüntülü veya mesajlaşma yöntemi ile kullanıcının psikoloğa 1 dakikada ulaşmasına ya da ileri tarihler için randevu oluşturmasına aracılık ediyor. Ayrıca, anonim şekilde hizmet alma imkanı sunarak, kullanıcıların için tüm sosyal kaygıları geride bırakmalarını hedefliyor.

www.evimdekipsikolog.com adresinden hizmet veren platformun ücretsiz olarak hizmete sunduğu “Psikoloğa Sor” bölümünde, ziyaretçilerin sorularına uzmanlar tarafından yanıt veriliyor. Platformda yer alan bir diğer bölüm olan “Kendini Test Et” ile de, ziyaretçilerin ücretsiz olarak psikolojik testlerden yararlanmalarına olanak tanınıyor.

Bugün 30 olan danışman sayısını kısa bir süre içinde hızla artırmayı hedefleyen platform, aylık 1000’i aşan ve Eylül 2020 itibariyle günlük 65’e ulaşan seans satış sayısıyla ulusal ve uluslararası hedeflerini gerçekleştirme noktasında emin adımlarla ilerliyor.