ARGE 250


Sanat ve eğlence ekonomisinin Yemeksepeti olmak istiyorlar

Barış Soydan

Sanatın ve sanatçının ilk ve tek pazar yeri olarak kurulan İyisahne.com, gelecek vadede kültür, sanat ve eğlence ekonomisinin ‘Yemeksepeti’ olmayı hayal ediyor.

İyisahne.com, sanat ve performans profesyonellerinin kendilerini listelediği, müşteriler tarafından kolaylıkla keşfedilip verdikleri hizmetlerin internet üzerinden satın alınabilmesini sağlayan topluluk temelli bir pazaryeri girişim  olarak ön plana çıkıyor. Kurucu ortakları arasında 3 ODTÜ Mühendislik Fakültesi kökenli girişimci; Sinan Zabunoğlu, M. Cem Yanık ve Deniz Tav yer alıyor.

Kurucu ortaklarından Sinan Zabunoğlu, "Düğünler için müzisyen ya da fotoğrafçı, doğum günü partileri için palyaço ya da sihirbaz, kurumsal etkinlikler için DJ, yerel bir etkinlik için kukla ustası ya da meddah gibi çeşitlendirilebilecek, geçimini birim zamanını kiralayarak sağlayan en büyük kitle olduğu bilinen sanat/performans profesyonelleri, platformun sunduğu zemin üzerinde bir arada görünür ve erişilebilir hale geliyor" diye konuşuyor. Şu an sadece müzisyen, enstrümantist, müzik grubu, orkestra, ensemble ve DJ’ler üzerinden hizmet veriyor olsa da yakın zamanda modüller halinde genişletilmesi planlanıyor.

Müzik modülünün kontrollü ve dengeli büyümesini takiben ise fotoğraf/videograf modülünün hayata geçirilmesi hedefleniyor. Öncelikle İstanbul ardından başta büyükşehirlerin tamamı olmak üzere her ili faaliyet alanına katmayı hedefliyor. An itibariyle 200'e yakın onaylanmış sahne profili mevcut . Bu sayıyı 500'ün üzerine çıkartmayı hedefliyorlar.

Hedefimiz, sanat/performans denilince akla gelen ilk marka olmak. Kuşkusuz daha yolun çok başındayız ve ileride kültür, sanat ve eğlence ekonomisindeki bir ‘Yemeksepeti’ olmayı hayal ediyoruz. İlk olma özelliği taşıyan proje; rekabeti ve talebi domine ederek müşteri ve sektöre de hız, güvenilirlik, kesinlik, kullanım kolaylığı ve uygun fiyat seçenekleri sunmayı da hedefleri arasına aldı.