Turkishtime AR-GE 250


Halkbank, Denizli bölgesinde ticari kredilerini 10,1 milyar TL'ye taşıdı

Turkishtime Dergi

Halkbank Denizli bölgesinde toplam ticari kredilerini yüzde 23,8 artışla 10,1 Milyar TL'ye taşıdı.

Denizli, Muğla ve Uşak illerinde faaliyet gösteren esnaf ve KOBİ’lerle buluşan Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, firma temsilcilerine Bankanın yeni ürün ve hizmetleri hakkında bilgi verdi. Halkbank'ın Denizli bölgesinde geçtiğimiz yıl toplam ticari kredilerini yüzde 23,8 artırdığına dikkat çeken Arslan, "Ekonomimize güç veren tüm firmaları destekleyerek Denizli bölgesinin bir sanayi merkezi olarak büyümesine katkı vermeye devam edeceğiz" dedi.

Finans sektörü ve reel kesim arasındaki güçlü diyalogun uzantısı olarak gerçekleşen Halkbank Üreten Türkiye buluşmaları Denizli bölgesinde devam etti. Denizli, Muğla ve Uşak illerinde faaliyet gösteren dört yüzün üzerinde sanayici ve KOBİ’yle bir araya gelen Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, işletmelere Halkbank tarafından geliştirilen özel ürünleri anlattı.

Denizli'nin marka bir kent olduğuna ve bölgede faaliyet gösteren firmaların önemli bir istihdam sağladığına dikkat çeken Arslan, KOBİ'lerin finansman ihtiyaçlarında Halkbank'ın çözüm ortağı olmayı sürdüreceğini belirterek şunları söyledi:

“Denizli ticaret, sanayi, kültür ve turizm alanında önemli bir merkezdir. Bölgeye yapılan her yatırım, ülkemizin ekonomik gelişimine katkı olarak geri dönmektedir. Bu bilinç ve sorumlulukla son 5 yılda nakdi ticari kredilerimizi yüzde 285 oranında artırdık, toplam ticari kredilerimizi 2018 yılında yüzde 23,8 büyümeyle 10,1 milyar TL'ye taşıdık. Denizli bölgesinin başta tekstil, turizm ve mermer olmak üzere tüm faaliyet alanlarında, dünya ölçeğinde rekabetçi bir il olması yönünde çalışmalarımız devam edecek.”

“20 bin esnafa ulaştık”

Bölgede 36 şubede 526 çalışanla hizmet verdiklerini ve esnaf bankacılığı alanında önemli bir gelişim sağladıklarını belirten Arslan şunları ifade etti:
“Denizli, Muğla ve Uşak genelinde, bundan 10 yıl önce 134 milyon TL seviyesinde bir esnaf kredisi hacmine sahiptik. Artan finansman imkânlarımızla son 10 yılda bu hacmi daha da artırmayı başardık ve 2018 yılsonu itibarıyla esnaf kredilerimizi 9 katına, yani 1,2 milyar TL seviyesine taşıdık. Bu süreçte 8 bin esnaf daha Halkbank kredilerinden faydalandı, kredili esnaf müşterimiz 20 bine ulaştı. Esnafımız her durumda Halkbank’a güveniyor. Bizler de tüm gücümüzle bu güvene layık olmak için çalışıyoruz.”

Halkbank’ın Denizli ve çevresindeki işletmelere sağladığı özel ürünler arasında İhracat Seferberliği Kredisi, KOSGEB Destekli Makine Teçhizat Kredi Faiz Desteği, Turizm Destek Kredisi, Endüstriyel Tarım Kredisi, Ortak Kazanç Kredisi, Su Ürünleri ve Balıkçılık Kredisi gibi kredilerinin yanı sıra KOBİ Alacak Sigortası da bulunuyor.