AR-GE 250 DIGIT 250 EN-VERIM 100


Ağaoğlu 'iflas' iddialarına yanıt verdi

Turkishtime Dergi

Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu düzenlediği basın toplantısında şirketinin toplam borçlarının bilançoya oranının yüzde 10'u bile olmadığını belirterek, 'konkordato' iddialarının asılsız olduğunu açıkladı. Ağaoğlu, "Finans merkezi projesine 400 milyon dolar yatırdık, tüm borcumuz bunun yarısı bile değil" dedi.

Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, konkordato ilan edeceklerine ilişkin söylentilere, "Böyle bir şey yok" yanıtını verdi. Ağaoğlu, yaptığı açıklamada, "Toplam borcumuz bilançomuzun yüzde 10'u bile değil" bilgisini paylaştı.

Son dönemde gayrimenkul sektörü ile ilgili çok spekülasyon olduğunu aktaran Ağaoğlu, haberlerin kasıtlı şekilde olumsuz yapıldığını söyledi.

"Yandık, bittik demenin zamanı değil" diyen Ağaoğlu, "İş adamı olarak çarkları döndüreceğiz. Dünya sıkıntılı bir süreçten geçiyor. Artık her şeyi devletten beklemek mümkün değil. Üzerimize düşeni yapmalıyız" dedi.

"Para ihtiyacım olursa malımla vedalaşmasını bilirim" diyen şöyle konuştu: Ağaoğlu, şirketin yarı mamul ve mamul olarak 17 milyar konsolide malı olduğunu dile belirterek, "Fiyatını bulduğumda üzerimdeki ceketimi de satarım. Malımla duygusal bağım yok. İhtiyacım varsa da satarım"

Ağaoğlu, "Başarıyı kıskanan bir toplumuz, bir sanatçımız, sporcumuz başarılı olduğunda ona bir şeyler addedilir. Bizim sektörde de olumlu-olumsuz bir şey olunca adımız öne çıkıyor. Ölü sevici bir toplum olduk, yüzde yüz milliyim. Yurt dışında tek bir kuruşum yok" dedi ve ekledi: "Sektörde en güçlü bilançoya ve mal varlığına sahibim. Bu bilançoyo sektörde hiçbir markanın sahip olmadığını söylüyorlar."

Dönemin sabır ve dayanma dönemi olduğunu ifade eden Ağaoğlu, "En arkada kalan aslanlara yem olur, bazı elemeler olacak. Cebinde 50 bin doları olan müteahhit oluyor" şeklinde konuştu.

"Konutta stok da var, talep de.. Ancak konuta erişim sorunu var" diyen Ağaoğlu, "Hayatımız günlük güneşlik değil, herkesin hayatında bir sıkıntı olur ama tünelin sonunda ışık var. Bu süreçten güçlenerek çıkacağız" dedi.