AR-GE 250 DIGIT 250 EN-VERIM 100


Günün dolar kuru yorumları

Turkishtime Dergi

Doların küreselde değer kaybetmesiyle dolar/TL paritesi günü 3.5997 ile tamamlamıştı. ABD gündeminin hissedildiği 24 Şubat için dolar kuru yorumları şu şekilde:

 

 

Eda Karadağ, Analist, İntegral Yatırım

"USD/TRY paritesinde, 3.5550 seviyesinden tepki alımlarının geldiğini izliyoruz. Hafta başından bu yana, Türk Lirası ABD Doları karşısında %1’in üzerinde değerleniyor. Bu nedenle, USD/TRY paritesi yukarı yönlü hareketlerinde çok güçlü olamıyor. Dolar endeksinin, 101.00 seviyesinin üzerinde kalıcı seyirlerde başarılı olamaması da, GOÜ’lerdeki ılımlı seyrin bozulmamasına neden olmuş durumda. Bugünün takviminde, ABD’den konut verisi ve Michigan tüketici güven endeksi takip edilecek. Türkiye tarafında veri akışı sakin. Açıklanacak ABD verilerinin, USD/TRY üzerinde sert hareket yaratması beklenmeyebilir."

Ekin Akbaş, Araştırma Yönetmeni, Tacirler Yatırım

"Dolar endeksinin 50 günlük hareketli ortalamasını aşamayarak sert bir geri çekilme yapması, hali hazırda düşüş eğiliminde olan USDTRY paritesindeki satıcılı seyri hızlandırdı ve kur dün 3,5556 seviyesine kadar geriledi. ABD Hazine Bakanı Mnuchin’in mali politikaların ekonomiye etkisinin 2017 yılında sınırlı kalabileceği yorumu nedeniyle 50 günlük hareketli ortalamasını yukarı yönlü kırma girişiminde başarısız olan dolar endeksi, kurdaki düşüş hareketinin devamını sağladı."

Eda Önder Öztürk, Araştırma Uzmanı, Alan Yatırım

"Teknik olarak bakıldığında, USDTRY paritesinde bugün yukarı yönlü hareketin görülebilmesi için 3,6000 seviyesi üzerinde kalıcılık önemi korumaya devam etmekte. USDTRY paritesinde yükselişlerin görülmesi halinde 3,6500 direnç seviyesi hedeflenebilir. Paritede 3,6000 seviyesi aşağısında kalıcılık sağlanması halinde zayıf seyir görülebilecek olup 3,5500 ve 3,5200 destek seviyeleri izlenebilir.