AR-GE 250 DIGIT 250 EN-VERIM 100


İhracatçı şirketlerin kur riski masaya yatırılıyor

Turkishtime Dergi

'İhracat Yapan Şirketler İçin Kur Riski Yönetimi' paneli 8 Nisan'da TİM Ömer Halisdemir Konferans Salonu'nda gerçekleştirilecek.

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ile Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği ile tarafından organize edilen 'İhracat Yapan Şirketler İçin Kur Riski Yönetimi' paneli 8 Nisan'da gerçekleştirilecek.

Düzenlenecek olan panallerde kur riski taşıyan ihracatçı şirketlerin bilgilendirilmesi amaçlanıyor. Panelin öncesinde ve eş zamanlı olarak, ihracat yapan şirketlerin üst düzey yöneticileri ile TSPB üyeleri arasında bir saatlik bire bir görüşmeler de gerçekleşecek.

Ak Yatırım Menkul Değerler Araştırma Müdürü Özgür Hatipoğlu'nun moderatörlüğünde gerçekleşecek panele, Gedik Yatırım Menkul Değerler Genel Müdür Yardımcısı Coşan Yeğenoğlu, Ak Yatırım Menkul Değerler Türev İşlemler Satış Müdürü Çağan Atlan, Borsa İstanbul Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası Direktörü Harun Özay, İntegral Yatırım Menkul Değerler Araştırma Direktörü Tuncay Turşucu konuşmacı olarak katılacak.

Ayrıca, Akbank Ekonomik Araştırmalar Birimi Müdürü Eralp Denktaş "CFA Türkiye Ekonomisindeki Gelişmeler", KMPG Türkiye İş Ortağı Kerem Vardar ise "Kur Riskinden Korunmanın Mali Tablolarda Gösterimi" konuları hakkında sunum yapacak.