ARGE 250


Ödeme dünyasının 'Oscar'ları sahibini buldu

Turkishtime Dergi

50’ye yakın başvurunun yapıldığı PSM AWARDS’ta kazananlar, ödüllerini İTÜ ARI Teknokent’te düzenlenen törenle aldı.

“Ödeme dünyasının Oscar’ları” olarak nitelendirilen ‘PSM AWARDS’ ile ödeme sistemleri sektörünün en başarılı ürün, çözüm ve hizmetleri ödüllendirdi.

NCR Türkiye ve Visa’nın özel ödül sponsorluğunu üstlendiği programa Türkiye’nin önde gelen bankaları, FinTech şirketleri ve startup’lar tarafından 50’ye yakın başvuru yapıldı. Yarışmanın başvuru gelirleri ise Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı’nın “Yarını İnşa Et” eğitim programına bağışlandı. 8 kategoride ilk 3’e girenler uzman jüri ekibinin titiz çalışması sonucunda belirlendi ve kazananlara ödülleri düzenlenen törenle takdim edildi.

Törende ilk ödül, FinTech ekosistemi ve ödeme sistemleri sektörünün gelişimine sağladığı katkılar dolayısıyla Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya’ya verildi. Bu özel ödülü Çetinkaya adına, Merkez Bankası Operasyon ve Destek Hizmetleri Koordinatörü Erol Göncü, Visa Türkiye Genel Müdürü Merve Tezel’den teslim aldı.

8 kategoride 20 ödül verildi

PSM AWARDS kapsamında “En İnovatif Ürün Ödülü”, Verifone Perakende Çözümü ile Verifone Türkiye’nin oldu. “En İyi Ödeme Sistemleri Altyapısı Ödülü”ne, Masterpass uygulamasıyla Mastercard Türkiye layık görüldü.

“Müşteri Odaklılık Ödülü”, BonusFlaş uygulamasıyla Garanti Ödeme Sistemleri’ne verildi. Türkiye İş Bankası, Alternatif Ödeme Yöntemleri ve Kart Şemaları ile “En İyi Online Ödeme Çözümü Ödülü”nün sahibi oldu.

“En İyi Mobil Ödeme Çözümü Ödülü”, CeptePOS ürünüyle Ödeal’a gitti. “Yılın Teknoloji Sağlayıcısı Ödülü”ne ise iSAFE ürünüyle Verisoft hak kazandı.

PSM AWARDS kapsamında Visa tarafından “Yılın Startup’ı” kategorisinde verilen özel ödül, EDU Card uygulamasıyla Papara’nın oldu.

PSM AWARDS sponsorlarından NCR Türkiye tarafından verilen “Ödeme Sistemleri Sektöründe Kadın İstihdamına Katkı Sağlayan Şirket” özel ödülünün sahibi ise yüzde 63’lük kadın çalışan oranıyla UPT oldu.