ARGE 250


Sigorta ve telekomünikasyon sektörlerini buluşturan işbirliği

 

Sigorta sektörünün önde gelen kuruluşlarından İtalyan Generali Grubu, Apple’ın eski CEO’su John Sculley ve ünlü tasarımcı Robert Brunner’in kurucuları olduğu, mobil cihazlarında yeni bir efsanenin başlangıcı olarak değerlendirilen Obi Worldphone ile önemli bir anlaşmaya imza attı. Generali, telekomünikasyon alanında yaptığı dev yatırımla dünyada bir ilk olarak değerlendirilen ve San Francisco’da duyurulan anlaşma sayesinde mobil kanallarını güçlendirmeyi ve sigortacılıkta müşterilerine yeni deneyimler sunmayı hedefliyor.

MIT (Massachusetts Teknoloji Enstitüsü) tarafından “dünyanın en akıllı 50 şirketi” arasında gösterilen Generali, başta Türkiye olmak üzere yüksek büyüme gösteren pazarları hedefleyen ve önümüzdeki aylarda ülkemizde tanıtımı yapılacak Obi Worldphone ile ortak bir girişimde yer aldı. Seçkin tasarımı ekonomik fiyatla sunma” stratejisiyle yaratılan ve 199 dolardan başlayan fiyatlarla özellikle gençler için erişilebilir olan Obi telefonları, Silikon Vadisi’nin teknoloji, yenilikçilik ve yaratıcılığının somutlaşmış son ürünü olarak efsanevi tasarımcı Robert Brunner’in imzasını taşıyor.

“Generali’nin Önerilerine Göre Hareket Edeceğiz”

2015 yılında, başta Türkiye olmak üzere Hindistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Endonezya, Filipinler ve Vietnam pazarlarında yerini alacak Obi Worldphone’nun kurucu ortağı ve Apple’ın eski CEO’su John Sculley konu ile yaptığı açıklamada, “Bizim en büyük desteğimiz yatırım ortağımız olan Generali Grubu olacak. Onların önerilerine göre pazarda hareket edeceğiz” ifadelerine yer verdi.

Yeni nesil sigortacılık çözümleri

Sigortacılıkta yeni nesil ürün ve hizmetlerle sektörünün öncüsü olan Generali, yeni anlaşması ile müşterilerinin kendilerini güvende hissetmelerinin yepyeni yollarını açıyor. Yalın, akıllı ve yeni nesil sigortacılık çözümlerini teknoloji ile buluşturarak tüm paydaşlarının hayatını kolaylaştırmayı amaçladıklarını belirten Generali Sigorta Stratejik Planlama ve İş Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Petar Dobric konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Kişiye özel ürün ve sigortacılık çözümlerini teknolojiden aldığı güçle yaratan, sektörünün öncü markası Generali Sigorta, önümüzdeki aylarda Türkiye pazarına girmeye hazırlanan Obi Worldphone ile yaptığı anlaşma sayesinde etkinliğini farklı bir boyuta taşıyor. Sigorta sektörünü yeniden şekillendirme hedefimiz doğrultusunda tarihi bir dönüm noktası olan bu anlaşma, hizmet ve ürün kalitesinden ödün vermede, hayatı kolaylaştıran akıllı çözümleri uygun fiyatla bir arada sunmak gibi Obi Worldphone ile sahip olduğumuz ortak değerler üzerine inşa edildi. İki dev ismin ortaklaşa geliştireceği ve Generali Sigorta’nın müşterilerine farklı, yeni nesil bir kanaldan ulaşmanın yolunu açacak mobil sigortacılık platformu, Generali’nin müşteriyi merkeze alan yaklaşımı ve ileri teknolojik yatırımları ile karakterize edilen “Yalın&Akıllı” iş modelinin bir sonucu olarak değerlendirilebilir” dedi.