ARGE 250


Sigortayeri’nin yeni Genel Müdürü kim oldu?

Barış Soydan

 

Teknolojik ve yenilikçi yaklaşımıyla, sigortacılıkla ilgili her türlü ihtiyaca hızlı çözüm sağlayan Sigortayeri’nin Genel Müdürlüğü görevine, kuruluşundan beri şirkette üst düzey yöneticilik yapan Erdem Can atandı.

Sigorta sektöründe 15 yıllık tecrübeye sahip ve Çalık Holding bünyesindeki Aktif Bank ile iştiraklerinde 5 yıldır farklı pozisyonlarda önemli çalışmalar yürüten Erdem Can, 1 Nisan 2015 tarihi itibarıyla Sigortayeri Genel Müdürü oldu.

1977 Kilis doğumlu olan Erdem Can, İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünü bitirdikten sonra, yüksek lisansını Marmara Üniversitesi Bankacılık Sigortacılık Enstitüsü’nde Sigortacılık alanında yaptı.

Akademik kariyerinin ardından sektöre ilk adımını Emek Sigorta’da atan Erdem Can, burada risk mühendisi olarak görev yaptıktan ve Gras Savoye Sigorta ve Reasürans Brokerlik A.Ş.’de 5 yıl boyunca yöneticilik görevi üstlendikten sonra, Çalık Holding bünyesinde Aktif Bank ailesine katıldı.

Aktif Bank’ın özellikle son beş yılda sergilediği inovatif yaklaşımıyla birlikte sigortacılıkta da teknoloji odaklı satış ve ürün yönetimine odaklanması sürecinde yer alan Erdem Can, aynı zamanda uluslararası enerji ve inşaat projelerinin sigorta ve risk danışmanlığı görevlerini de yürüttü.

2013 yılında Aktif Bank iştiraki olan Sigortayeri ve Reasürans Brokerlik A.Ş.’nin kurucu ekibinde yer alan ve Kurumsal Satış ile Teknik & Reasürans’tan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışan Erdem Can, 1 Nisan 2015 tarihi itibariyle Sigortayeri’nin Genel Müdürlüğü görevine atandı.