ARGE250


SPK'da İbrahim Ömer Gönül dönemi

Turkishtime Dergi

Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'yle SPK başkanlığı, başkan vekiliği ve üyeliğine atamalar yapıldı.

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Başkan, Başkanvekili ve Üyeliğine atamalar yapıldı.

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan Cumhurbaşkanı atama kararına göre SPK Başkanlığına İbrahim Ömer Gönül, Başkanvekilliğine Üye Muttalip Ünal, SPK Üyeliğine ise Yusuf Sünbül getirildi.

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu, görev süresini doldurduğunu belirterek dün sosyal medyadan bir 'veda' mesajı yayınladı.

Taşkesenlioğlu sosyal medyadan paylaştığı mesajda şu ifadeleri kullandı:

"1-17 Nisan 2018 tarihinde başlamış olduğum Sermaye Piyasası Kurulu Başkanlığı görev süremi bugün itibariyle tamamlamış bulunuyorum.

Geride bıraktığımız 4 yılda ekonomimizde sermaye piyasalarının payının artırılması, piyasalarımızın derinleştirilmesi, zenginleştirilmesi, yatırımcı haklarının gözetilmesi ve korunması için tüm gayretimizle çalışmanın verdiği iç huzuru taşıyorum.

Bizleri bu göreve layık görerek ülkemiz ekonomisine katkı sağlamamıza vesile olan başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, birlikte çalıştığımız tüm bakanlarımıza ve çalışma arkadaşlarıma teşekkürü bir borç bilirim. Selam, dua ve saygılarımla."