ARGE 250


Türk girişimi Poltio.com yurt dışına açıldı

Turkishtime Dergi

Geçtiğimiz günlerde 1 Milyon TL’lik yatırım almasıyla gündeme gelen sosyal anket platformu Poltio, global açılımını gerçekleştirmek için hazırlıklara başladı.

Türkiye’nin en çok oy kullanılan sosyal anket platformu www.poltio.com, 2017’nin birinci yarı büyüme rakamlarını açıkladı. 2017’nin birinci yarı verilerine göre Poltio’da kullanılan oy sayısında 2016’nın aynı dönemine göre yüzde 127 artış gerçekleşti.

Güncel veya farklı konularda kullanıcılara “toplumun nabzını” tutma yeteneği veren bir platform kurma hayaliyle ortaya çıkan ve 2014 Ağustos ayında yayına giren Poltio.com’da bugüne kadar 110 binin üzerinde soru soruldu ve toplam 150 milyonun üzerinde oy kullanıldı.

2017 Temmuz ayında aldığı 1 Milyon TL’lik yatırım ile global açılımı için çalışmalara başlayan ve İngilizce sitesini canlıya alan Poltio.com’un Amerika'daki ilk kullanıcıları soru sormaya, test hazırlamaya ve oy kullanmaya başladı. İki yeni takım arkadaşıyla New York'taki ekibini de kuran Poltio, Türkiye’deki ekibinin bir bölümünü de Temmuz ayı itibariyle Amerika ofisine transfer etti.