AR-GE 250 DIGIT 250 EN-VERIM 100


"Tüm kesimlere güven veren bir ortam olmalı"

Ersin Kaplan

Seçim sonuçlarına ilişkin yorumlarını aktaran Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği (GYİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Sevim, “Türkiye, gelecek dört yılı en iyi şekilde değerlendirmeli. Demokrasinin ve hukuk sisteminin gelişimine tanıklık etmek istiyoruz” dedi.

Genel seçim sonuçlarını değerlendiren Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği (GYİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Sevim, demokrasiye inancın bir göstergesi olan katılım oranının yüksekliğinin sevindirici olduğunu söyledi. “Şimdi önümüzde, tek parti iktidarında geçecek seçimsiz dört yıllık bir dönem var” diye konuşan Sevim, “Ülke olarak bu süreyi en iyi şekilde değerlendirmemiz gerekiyor. Güçlü bir iktidarla geleceğe umutla bakmak, demokrasinin ve hukuk sisteminin gelişimine tanıklık etmek istiyoruz. Sayın Başbakan’ın ‘Tertemiz tarlaya sevgi tohumları ekeceğiz’ söylemini çok önemsiyor ve sonuna kadar destekliyoruz” dedi.

Türkiye’nin büyük hedefleri olduğuna dikkat çeken Serkan Sevim, “Bu hedeflere bir an önce ulaşabilmek için, hep birlikte çok çalışmamız gerektiğini unutmamalıyız. Ülkemizin barış, demokrasi ve güçlü ekonomi hedeflerinin yanında, halkın tüm kesimlerine düşünce, haklar ve özgürlükler konusunda güven veren bir ortamın ve hukuki altyapının oluşması da öncelikli hedeflerden olmalıdır. Son yıllarda oluşan kutuplaşmanın çözülmesi halinde Türkiye daha mutlu olacak ve hedeflerine çok daha büyük bir hızla koşacaktır” ifadelerini kullandı.