ARGE 250


Hidromek İhracat Şampiyonları Listesinde Yükselmeye Devam Ediyor

turkishtime

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından her yıl yapılan ve firmaların ihracat performanslarına göre sıralandığı “Türkiye’nin İlk 1000 İhracatçısı” araştırmasının 2019 yılı sonuçları açıklandı. İhracatını yüzde 18 artıran HİDROMEK, ihracat şampiyonları listesinde geçen yıla göre 42 basamak yükselerek 196’ncı sırada yer aldı.

Dünyanın tanınmış iş makinesi üreticisi HİDROMEK’in bugün 6 kıtada 100’den fazla ülkede makineleri çalışıyor. Sektörde 42 yıllık üretim tecrübesini mühendislik, tasarım ve AR-GE gücü ile birleştiren HİDROMEK, bir yandan bayi ağını, bir yandan da ürün gamını genişleterek ve üretimini artırarak talepleri tek çatı altında karşılamayı ve küresel endüstrideki yerini sağlamlaştırmayı hedefliyor.

Yaklaşık 2 bin kişiye istihdam sağlayan HİDROMEK, dördü Ankara’da, biri İzmir’de, biri de Tayland’da bulunan toplam 6 üretim tesisinde kazıcı yükleyici, hidrolik ekskavatör, lastikli yükleyici, motor greyder ve toprak silindiri üretiyor.

HİDROMEK, Ankara Sanayi Odası 1'inci Organize Sanayi Bölgesinde 1.400 dönümü aşkın sanayi parseli üzerinde inşaatı devam eden HİDROMEK Üretim Üssü’nde, ilk olarak faaliyete geçen komponent fabrikasında daha önce ithal ettiği şanzıman, aks, hidrolik redüktör ve hidrolik silindir gibi ana komponentlerin üretimini büyük ölçüde kendi bünyesinde yapıyor.

YURT DIŞINDA GENİŞ BAYİ AĞI İLE HİZMET VERİYOR

HİDROMEK WEST ile Avrupa’daki yetkili bayi yönetimi ve satış sonrası hizmetlerini yürüten HİDROMEK, Rusya’da HİDROMEK RUS, Tayland’da HİDROMEK Construction Equipment Thailand (HCE) ve Japonya’da HİDROMEK JAPAN firmaları ile bu faaliyetlerini sürdürüyor.

Satış sonrası hizmetlere büyük önem veren HİDROMEK, 80’den fazla ülkede bulunan yetkili bayileri ve yurt dışında bulunan 100’ü aşkın servis noktası ile müşterilerine yedek parça ve servis hizmetini hızlı bir şekilde sunuyor. 

HİDROMEK’in başlıca ihracat pazarları arasında Cezayir, Bulgaristan, Tunus, Güney Afrika, Arjantin, Filipinler, Endonezya, Şili, İspanya, İsveç, Fransa ve Avustralya yer alıyor. HİDROMEK, 2018 yılında giriş yaptığı Çin, Avustralya, Yeni Zelanda ve Filipinler pazarlarında konumunu güçlendirmeyi hedefliyor.

HİDROMEK, dünyada iş makineleri üreten en büyük firmaların sıralandığı uluslararası “Yellow Table” listesinde yer alan ilk ve tek Türk makine üreticisi olma unvanını taşıyor.