AR-GE 250 DIGIT 250 EN-VERIM 100


İklimlendirme sektöründen Tanzanya çıkarması

Turkishtime Dergi

İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB), Tanzanya pazarına girmeye hazırlanıyor. 22 Ekim’de Tanzanya’ya gidecek 44 kişilik heyet, 2 günlük ziyarette Tanzanyalı kamu ve sektör yetkilileri ile bire bir görüşmeler yapacak.

Sektör ihracat pazarını genişletmek, ihracat çıtasını yükseltmek amacı ile daha önce Şili, Arjantin ve Güney Amerika’ya özel programlar düzenleyen İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB), şimdi de Tanzanya pazarına girmeye hazırlanıyor. 22 Ekim’de Tanzanya’ya gidecek 44 kişilik heyet, 2 günlük
ziyarette Tanzanyalı kamu ve sektör yetkilileri ile bire bir görüşmeler yapacak olan heyet, sektör hakkında da bilgilendirici seminerler verecek.

Tanzanya programına ilişkin açıklama yapan İSİB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Şanal, son 7 yılda ihracatta önemli yol kat eden sektörün, önümüzdeki süreçte de gidilmeyen pazarlarda yer almayı öngördüğünü vurguladı. Daha önce, Şili ve Arjantin ile başlayan ticari heyet programlarının Tanzanya ile devam edeceği bilgisini veren Şanal, bunun ardından Lübnan, Mısır ve Kolombiya’ya heyet düzenleyeceklerini aktardı.

Sektörün ihracat yolculuğunda rotayı belirlediklerini vurgulayan Mehmet Şanal, “Önümüzdeki yıl yaklaşık 10 ülkede fuar ve ticaret heyetlerimizle yer alacağız. İhracat yapmanın, global pazarlarda mümkün olduğunca güçlü olabilmenin önemini kavradık” dedi.

Sektörün Avrupa pazarlarında yakaladığı başarıyı yeni pazarlarda sürdürmesi için çalışacaklarını ifade eden Şanal, “Yönetim kurulumuz, üyelerimizin ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda en verimli pazar araştırmalarını yapmak için yola çıktı. Birlik ve beraberlik içinde dünya pazarlarında hak ettiğimiz payı
ve yeri alacağız” ifadelerini kullandı.