ARGE 250


KOBİ'LER, BUGÜN DHL-TURKISHTIME İHRACAT TOPLANTISINDA BULUŞUYOR

Barış Soydan

 

Derginiz Turkishtime ile uluslararası taşımacılığın lider şirketi DHL’nin bugün Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) salonunda düzenleyeceği toplantıda, KOBİ’lere dünya pazarlarında kazandıracak öneriler masaya yatırılacak. Toplantıya katılım ücretsiz. Bununla birlikte kontenjan çok sınırlı olduğundan sadece kayıt formu doldurup kayıt yaptıranlar toplantıya katılabilecek.

Toplantıda Ekonomi Bakanlığı Ekonomi Araştırmalar Genel Müdürü Dr. Bader Arslan, Türkiye’nin başlıca pazarlarının en son analizini yaparken Ekonomi Bakanlığı Marmara Bölgesi Müdür Yardımcısı Dr. Yasemin Gürüm ise ihracatçıya yönelik devlet destekleriyle ilgili son gelişmeleri aktaracak. TİM’in daha önceki toplantılarında büyük ilgi çeken Dr. Gürüm’ün sunumları, uluslararası pazarlarda devlet desteklerinden yararlanmak isteyen KOBİ’lerin en çok merak ettiği soruların yanıtlarını bulma olanağı sağlıyor.

Öte yandan toplantıda Türk Ekonomi Bankası (TEB) CIO’su Dr. Mehmet Özkaya “Kur etkileri ve Finansal Piyasaların Güncel Durumu”, Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Serdar Pirtini de “Küresel Pazarlarda Başarılı Olmanın Yolları” başlıklı birer konuşma yapacaklar.

Toplantının açılış konuşmasını ise DHL Express’in Türkiye CEO’su Markus Reckling ile derginiz Turkishtime’ın Yayın Yönetmeni Barış Soydan yapacaklar. Reckling’in konuşması sırasında simültane tercüme de yapılacak. Katılımcıların sertifikaları Turkishtime & DHL imzalı olarak toplantı sonrasında DHL ile katılımcıların adreslerine gönderilecek.

Toplantıya kayıt olmak için tıklamanız yeterli!