ARGE 250


Turkishtime-TİM-DENİB-DHL "Küresel Fırsatlar Zirvesi" Denizli'de gerçekleştirildi

Barış Soydan

Denizli'de düzenlenen toplantıda Silk&Cashmere Yönetim Kurulu Başkanı Ayşen Zamanpur "Marka ve pazarlama sırları", Twigy Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Öncel "Kategoriden marka yaratmak", BloombergHT Radyo Genel Yayın Yönetmeni Açıl Sezen "Akıllı sanayicinin para stratejisi" konularında, katılımcı yaklaşık 150 firma temsilcisini bilgilendirdi.

aa

Toplantıda Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkan Vekili ve Denizli İhracatçılar Birliği Başkanı Süleyman Kocasert, TİM Genel Sekreteri Dr. Bader Arslan, DHL Express Türkiye CEO’su Markus Reckling, KOBİ Avrupa Genel Müdürü Seda Yıldız, DHL Türkiye Gümrük Müşteri İlişkileri Müdürü Işın Sarıkaya ile Turkishtime Genel Yayın Yönetmeni Barış Soydan da birer konuşma yaptılar.

MARKA SIRLARI

Silk & Cashmere Yönetim Kurulu Başkanı Ayşen Zamanpur, toplantıda yaptığı konuşmada marka yaratmanın sırrını "Kan, ter, gözyaşı, azim, ekip , ekip, ekip, çalışmak, çalışmak!" şeklinde özetledi. Zamanpur, "Ulaşılabilir kaşmir" fikrini dünyada ilk kez Silk&Cashmere'in geliştirdiğini vurguladı.

Twigy Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Öncel de futbol, sinema ve modaya hep önem verdiklerini, bu alanlardaki etkinliklere sponsor olduklarını belirterek "Twitter'da en çok etkileşim yapan 5 markadan biriyiz" diye konuştu.

BloombergHT Radyo Genel Yayın Yönetmeni Açıl Sezen ise dolar, euro ve TL'nin önümüzdeki dönemdeki değerlerini etkileyecek risk faktörleri konusunda bilgi verdi.

DHL Express Türkiye CEO’su Markus Reckling de yaptığı konuşmada "Türk KOBİ’lerini dünyanın geri kalanına bağlamayı ve ihracatı neredeyse Türkiye sınırları içerisinde iş yapmak kadar kolay hale getirmeyi amaçlıyoruz" mesajını verdi.

Toplantıda konuşan Turkishtime Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Barış Soydan ise "Marka ustalarının Anadolu'daki sanayicilerle buluşmalarının, ihracata büyük katkısı olacağını düşünüyoruz" dedi.

YENİ ZİRVELER YOLDA

"Küresel Fırsatlar Zirvesi" bu yıl Anadolu'da altı şehrinde düzenlenecek. Toplantılarda üretim yapan ihracatçı KOBİ'lerin, küresel pazarlardaki gelişmeler, uluslararası pazarlarda başarı taktikleri, döviz kurlarındaki risklerden kaçınma yöntemleri ve ihracatçıya yönelik devlet destekleri konusunda, uzmanların sunumlarıyla bilgilendirilmesi hedefleniyor.