ARGE 250


Girişimcilerin arasına 11 'mezun' daha katıldı

Turkishtime Dergi

Türkiye İş Bankası’nın ana destekçisi olduğu Workup Girişimcilik Programı’nın 4. dönem girişimleri mezun oldu. Girişimciler Demo Day etkinliğinde yatırım ve işbirliği anlamında destek alabilecekleri izleyici grubuna kendilerini tanıtarak, neler yaptıklarını ve nasıl bir yol haritası izlediklerini anlattılar.

İş Sanat Konser Salonu’nda gerçekleştirilen ve girişimcilik ekosisteminin önemli paydaşlarını bir araya getiren Demo Day etkinliğine; melek yatırımcılar, girişim sermayesi şirketleri, hızlandırma ve kuluçka programlarının yöneticileri, finans dünyasından temsilciler ile İş Bankası ve iştiraklerinin üst düzey yöneticileri katıldı.

Etkinlikte Workup’tan yeni mezun olan 11 girişim (Alivex, Devfolio, Givin, Gmply, Grabono, Juphy, OtoParlat, Pcichecklist, Securezi, Sertifier, Tolkido), yatırım ve işbirliği anlamında destek alabilecekleri izleyici grubuna kendilerini tanıtarak, neler yaptıklarını ve nasıl bir yol haritası izlediklerini aktardılar.

2017 yılında başlayan Workup Girişimcilik Programı’na bugüne kadar 8 binden fazla başvuru yapıldı, yüzlerce girişim ile bir araya gelindi. 4. dönem ile birlikte toplamda 40 girişimin mezun olduğu Programdan daha önce mezun olan 29 girişimden 26’sı faaliyetine devam ediyor.

Workup 4. dönem mezunları

Alivex
Dış mekân spor aktiviteleri düzenleyen organizatörler ile katılımcıları bir araya getiren bir platform.
alivex.com

Devfolio
Yazılım geliştiricilerinin kendi portföy web sitelerini oluşturmalarını sağlayan bir SaaS girişimi.
devfolio.me

Givin
Şirketlerin ve bireylerin ürün ve hizmetlerini mobil uygulama üzerinden seçtikleri sivil toplum kuruluşu için bağışa dönüştürmelerini sağlayan bir mobil uygulama.
givin.co

Gmply
Eğitim şirketleri ve bağımsız eğitmenlerin interaktif eğitim videolarını hazırlayabilmelerini sağlayan video platformu.
gmply.com

Grabono
İşletmeler ve müşterileri arasındaki bağlılığı uçtan uca sağlayan mobil uygulama.
grabono.com

Juphy
Şirketlerin, tüm dijital iletişim kanallarına gelen müşteri mesajlarını tek platformda yönetmelerini sağlayan SaaS girişimi.
juphy.com

Otoparlat
Uygulama üzerinden sipariş alarak araçları bulunduğu yerde su kullanmadan temizleyen girişim.
otoparlat.com

Pcichecklist
Kredi kartı verisi işleyen, depolayan ve taşıyan işletmeler için zorunlu bir sertifikasyon olan PCI-DSS yetkilendirmesinin gerçek zamanlı süreç denetimini çevrimiçi gerçekleştiren platform.
pcichecklist.com

Securezi
Geliştirdiği yeni nesil IoT cihazlarıyla geleneksel güvenlik sistemi konseptini tak-çalıştır hale getiren, bu sayede kameralı alarm ve akıllı izleme hizmeti sunan girişim.
securezi.com

Sertifier
Eğitimlerden sonra dağıtılan basılı sertifikaları akıllı sertifika adıyla dijital ortamda üreten, doğrulayan ve depolayan, entegre edilebilir web uygulaması.
sertifier.com

Tolkido
Otizmli çocukların yaşam alanlarında bulunan nesneleri ebeveynlerinin sesi ile seslendiren, kişiselleştirilebilir eğitim materyali.
tolkido.com