ARGE 250


SAP Türkiye Kalite Ödülleri sahiplerini buldu

Turkishtime Dergi

Geleneksel hale gelen ve yılın en başarılı kurumsal uygulamalarının ve dijital dönüşüm projelerinin ödüllendirildiği SAP Türkiye Kalite Ödülleri 2019 sahiplerini buldu.

Türkiye’nin önde gelen iş insanlarını, sektör liderlerini ve sivil toplum kuruluşlarını bir araya getiren SAP Executive Summit’te, Ödül Töreni’nin yanı sıra geleceğin inovatif teknolojileri ve SAP’nin bu yolculukta sunduğu yol haritası masaya yatırıldı.

Etkinliğin açılış oturumunda konuşan SAP Güney Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Başkanı Steve Tzikakis, deneyim ekonomisinin önemini ortaya koyan çarpıcı rakamları katılımcılar ile paylaştı. Yapılan bir araştırmaya göre, şirket yöneticilerinin yüzde 80’i müşterilerine benzersiz bir deneyim sağladıklarını düşünüyor; oysa müşterilerin sadece yüzde 8’i bu şekilde bir deneyim yaşadıklarını belirtiyor.

Kurumsal uygulama ve yazılım alanında dünya lideri SAP, düzenlediği SAP Executive Summit’te Türkiye’nin önde gelen şirketlerini ve iş dünyasının liderlerini buluşturdu. İş dünyasının yoğun ilgi gösterdiği zirvede SAP Türkiye Genel Müdürü Uğur Candan, SAP Güney Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Başkanı Steve Tzikakis ve SAP Global Başkan Yardımcısı, İnovasyon Evangelisti ve Fütürist Tom Raftery açılış konuşmalarını gerçekleştirdi.

Açılış konuşmalarının ardından "Türkiye'nin Liderleri Anlatıyor" özel oturumunda Türk Telekom CEO’su Ümit Önal, Fark Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahu Büyükkuşoğlu Serter ve Nurol Holding Yönetim Kurulu Üyesi Oğuzhan Çarmıklı kurumlarının dijital dönüşüm yolculuğunu ve bu süreçteki deneyimlerini katılımcılarla paylaştı. SAP’nin iş ortaklarından Detaysoft’un Ana Sponsor, Çözümevi’nin Platin Sponsor olduğu zirvede BTC Bilişim Hizmetleri, Renova ve Vektora ise Altın Sponsor olarak yer aldı.

Başarılı projelerin ödüllendirildiği zirvede “SAP Kalite Ödülleri” sahiplerini buldu. Ödül alan şirketler ve iş ortakları şu şekilde:

İş Süreçleri Dönüşümü Kategorisi
Altın Ödülü: SOCAR Türkiye
SAP İş Ortağı: SAP Dijital İş Servisleri
Gümüş Ödülü: Hasçelik
SAP İş Ortağı: itelligence
Bronz Ödülü: Kale Holding
SAP İş Ortağı: Vektora

Bulut Dönüşümü Kategorisi
Altın Ödülü: Çalık Holding
SAP İş Ortağı: itelligence
Gümüş Ödül: Penti Giyim
İş Ortağı: itelligence
Bronz: Brisa Bridgestone Sabancı
SAP İş Ortağı: Varucon

İnovasyon Kategorisi
Altın Ödülü: Bozankaya Otomotiv
SAP İş Ortağı: Vektora
Gümüş Ödülü: SOCAR Türkiye Doğal Gaz Holding
SAP İş Ortağı: BTC Bilişim Hizmetleri
Bronze Ödülü: Borusan Otomotiv
SAP İş Ortağı: Detaysoft

Hız Kategorisi
Altın Ödülü: Martur Fombak International
Gümüş Ödülü: Oyak Maden Metalürji
SAP İş Ortağı: Ernst & Young
Bronz Ödülü: Astay Gayrimenkul İnşaat
SAP İş Ortağı: Çözümevi

Yılın Akıllı İşletmeler Özel Ödülü: Turkcell Satış ve Dağıtım Hizmetleri