ARGE250


Siparişler 200 Bini Geçti

Kurtuluş Öztürk

Tesla'nın geçtiğimiz hafta görücüye çıkan ve tanıtımda kırılmaz denilen camları kırılan aracı Cybertruck'ın ön siparişleri 200 Bini aştı.

Elon Musk'ın şirketi Tesla'nın yeni futuristik tasarımlı pickup aracı Cybertruck, Musk'ın Twitter açıklamalarına göre 200 bin ön sipariş sayısını geçti.

Araçta kullanılan polimer kompozit zırhlı camların kırılmaz olduğu iddiası ile geçtiğimiz haftaki ilk gösterimde camlar çelik bilyeler ile test edilmiş ve camlar kırılmıştı. Bunun üzerine cuma günü şirketin hisseleri %6 oranında düşmüş, bununla beraber Musk'ın kişisel serveti de bir günde 768 milyon dolar erimişti.

Musk gösteride "Mutfak lavabosu bile fırlatmıştık ama camlar kırılmamıştı, tuhaf bir sebepten dolayı şimdi kırıldı, neden bilmiyorum" şeklinde konuşurken daha sonra yaptığı açıklamada üretimden önce geliştirmeler yapacaklarını duyurdu.

Bunun yanında Musk Twitter'dan aracın bir Ford F150 ile karşılaştırıldığı videoyu paylaştı.

3 farklı elektrik motor tipiyle kullanıcıların karşısına çıkan aracın fiyatı 39.900 dolardan başlıyor. Tesla araçların üretimine 2021 yılında başlamayı planlıyor.