Turkishtime AR-GE 250


Toyota'nın yeni modelleri İstanbul'a geliyor

Toyota Yeni Avensis ve Yeni Auris modelleri ile hidrojen yakıt hücreli sedan otomobili Mirai’yi Türkiye’de ilk kez tanıtıyor.

Mirai İstanbul Autoshow’da ilk kez sergilenecek
Toyota’nın hidrojen yakıt hücreli sedan otomobili Mirai, İstanbul Autoshow’da Türkiye’de ilk kez sergilenen modeller arasında yer alıyor. Mirai, otomobillerden beklenen konforu ve sürüş keyfini fazlasıyla sağlarken, çevreye sadece su buharı salıyor. Japonya’da geçtiğimiz Aralık ayında satışa sunulan Mirai, Avrupa’da da Eylül ayından itibaren İngiltere, Almanya ve Danimarka’da satılmaya başlanacak. Dikkat çeken tasarımı, düşük ağırlık merkezinin getirdiği sürüş keyfi ve elektrik motorun sessiz ama güçlü hızlanma performansı da, Mirai’nin göz doldurucu özellikleri arasında yer alıyor.

Yeni Toyota Avensis’te 1.6 dizel seçeneği
İstanbul Auto Show’da beğenilere sunulan Yeni Toyota Avensis; dinamik, dikkat çekici ve güçlü bir duruş sergileyen yeni ön ve arka tasarımı; zarif, konforlu ve tamamen yenilenen iç mekanı ile kalite algısını daha da ileri bir düzeye taşıyor. Uzunluğu 40 mm. artan Avensis, yeni motor seçeneklerinin yanında, geliştirilen güvenlik özellikleri ile şimdi çok daha güvenli ve konforlu sürüş keyfini her versiyon ve donanım seviyesinde sunuyor.
Yeni Avensis’te, 1.6 lt’lik dizel motor da ilk kez kullanıldı. Yeni Avensis’te 1.6 lt’lik dizel motorun yanı sıra, çok daha yüksek performans isteyenler için 143 beygirlik 2.0 litrelik yeni D-4D dizel motor ve benzinli motor seçenekleri de sunuluyor.

Yeni Auris’te Sofistike Görünüm
İstanbul Autoshow’da Yeni Toyota Auris ve Auris Touring Sports, tasarım ve teknolojik özellikleriyle sınıfındaki farkını ortaya koyuyor. Yeni Auris’in tamamiyle yenilenen dış tasarımı otomobile daha prestijli ve sofistike bir duruş getiriyor. Auris’in iç tasarımı ise, şimdi daha yüksek bir kaliteye sahip.