Turkishtime AR-GE 250


Akıllı ayna, akıllı ayna, söyle bana

Turkishtime Dergi

Orka Holding, müşterinin ölçüsünü alıp sonraki gelişlerinde hatırlayacak akıllı aynaları, Damat Tween mağazalarında bu yıl devreye alıyor. İnci Deri, el terminali, intablet ve sıcaklık haritası teknolojilerini kullanıyor. Adidas, mağaza içine ve dışına yerleştirilen ibeaconlar’la müşterilerinin her hareketini analiz ediyor.

Akıllı telefonlar, alışveriş sürecinde tüketicinin baş danışmanı haline geldi. Bu süreçte teknolojiyi kullanarak, akıllı telefon kullanan müşterileriyle ilgili bilgilere ulaşan ve bunu kampanya olarak yine müşterilerinin hizmetine sunan markalar, rekabette bir adım öne çıkıyor. Artık müşteriyi mağazada daha uzun süreyle tutmak yetmiyor, tam o anda ona özel bir kampanyayla yepyeni bir alışveriş deneyimi sunmak gerekiyor. Teknolojik rekabette kimi markalar kişiye özel kampanyayla, kimileri ise müşterilerinin sorunlarına çözüm olacak uygulamalarla rakiplerini geride bırakmaya çalışıyor.

Perakende sektöründe hangi şirketin hangi teknolojiyi kullandığını Turkishtime okurları için araştırdık. Perakendenin gündemindeki müthiş teknolojiler Turkishtime Haziran sayısında...