ARGE 250


Anne-bebek sektörü BAGİDER ile güvende!

Anne-bebek sektörüne destek vermek amacıyla bu sektörün içerisinde yer alan 18 firmanın desteğiyle kurulan BAGİDER; Türkiye’deki tüm anne-bebeklerin gerekli korumaya ve bakıma sahip olma haklarının savunucusu olarak, onlara sağlıklı ve güvenli ürünlerin sunulmasını sağlıyor.
BAGİDER Geçici Yönetim Kurulu Üyeleri derneğin kuruluş amacıyla ilgili şöyle diyor: “Derneğimiz, anne-bebek sektöründe karşılaşılan sorunlar ve giderilmesi gereken eksikliklerle mücadele için kuruldu. Sektörde yer alan 18 firma; resmi makamlar ve kamuoyu karşısında bir sivil toplum kuruluşu olarak birleşti. BAGİDER’in misyonunu şu şekilde tanımlayabiliriz; anne-bebek sektöründeki üreticilerin, ithalatçıların ve distribütörlerinin hizmet kalitesini yükseltmek ve markaların pazarlama çalışmalarını iyileştirmek.”
BAGİDER bu misyon ile yola çıkarak anne-bebeklerin haklarını korumak amacıyla mevcut ürün ve hizmetlerin de Avrupa Birliği kurallarına uygun olması için gerekli zemini hazırlıyor. Bebek sektöründe güçlü ve pozitif bir imaj geliştirmek için; aralarında ebeveynlerin, medyanın, hükümet birimlerinin, temsil organlarının, akademisyenlerin yer aldığı ana iş ortaklarının desteğiyle kaliteye ve güvene dayalı bir hareket oluşturmak için çalışıyor.
BAGİDER 8 sektör mensubu firma öncülüğünde kuruldu.