AR-GE 250 DIGIT 250 EN-VERIM 100


Turkishtime yılın ekonomi yayınları arasında!

Barış Soydan

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) tarafından bu yıl on beşincisi düzenlenen Ekonomi Basını Başarı Ödülleri sahiplerini buldu. Turkishtime yılın ekonomi yayınları arasında yer aldı. Turkishtime Yayın Yönetmeni Barış Soydan ödülü, MÜSİAD Genel Başkan Yardımcısı Kemal Yamankaradeniz'den aldı.

MÜSİAD Genel Merkezinde düzenlenen ödül töreninde 11 kategoride toplam 29 kişi ödüle layık görüldü. Ekonomi Basının duayen isimlerinin ve iş dünyasının seçkin isimlerinin jüri heyetinde bulunduğu törene, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, MÜSİAD İstanbul Valisi Vasip Şahin, MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak, MÜSİAD Genel Başkan Yardımcıları Kemal Yamankaradeniz, Nazım Özdemir ve Abdurrahman Kaan,  MÜSİAD İletişim Komisyonu Başkanı Aytekin Mert, TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, MÜSİAD Yönetim Kurulu üyeleri ve basın mensupları katıldı.musiad2

Ödül Töreninde açılış konuşması yapan MÜSİAD Genel Başkan Yardımcısı Kemal Yamankaradeniz, ” Ödüller, bir mesleğe emek veren sanat erbaplarının kıymetlerinin bilinmesi, yeni düşüncelerin gelişmesi, meslek duayenlerinin hatırlanması, yeteneklerin fark edilmesi ve ortaya çıkarılmasını sağlayan güzel geleneklerden biridir. Ekonomi Basını Başarı Ödülleri verilirken haberlerin özgün, toplumsal fayda sunan, mesleki ve ahlak ilkelere göre hazırlanmış, çarpıcı ve güçlü olması gibi kriterleri esas aldık’ ifadelerini kullandı.

MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak yaptığı açılış konuşmasında, Biz işadamları olarak çalışırken, faaliyetlerimizi, düzenlediğimiz ulusal ve uluslararası etkinliklerimizi, kamuoyuyla paylaşmamızı sağlayanlar siz değerli basın mensubu arkadaşlarımızdır. Sizlerin bu katkısını taçlandırabilmek, kendi adımıza bir teşekkür sunabilmek adına, 15 yıl önce başlattığımız ve bugün Geleneksel hale gelen EBBÖ, bu teşekkürün, bizim tarafımızdan bir ifadesi” dedi.

‘Aşrı Değerli Türk Lirasıyla Sanayi üretim Yapamaz’

15. Ekonomi Basını Başarı Ödülleri Törenine katılan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, "Ekonomi basını önemli bir kamu görevi yapıyor. Onun için ben burada bulunan bulunmayan bütün basın mensuplarına şükranlarımı sunuyorum" dedi.
Aşırı değerli TL bu ülkenin yapabileceği en büyük hatalardan birisi olduğunu ifade eden Bakan Zeybekçi, “Aşırı değerli TL'den bahsediyorum, değerinde olan TL'den değil. Aşırı değerli TL olduğu zaman bu ülkede sanayi, üretim yapmak istemez" diye konuştu.

11 kategoride ödül verildi
MÜSİAD 15. Ekonomi Basını Başarı Ödüllerinde Yılın Ekonomi Haberi ödülü "Fikirtepe'de tek başına" haberiyle Hürriyet Gazetesi'nden Gülistan Alagöz'e, Yılın Reel Sektör Haberi ödülü "İstanbul'un yatırım haritası çıkarılacak" haberiyle AA'dan Elif Ferhan Yeşilyurt'a verildi.  Yılın Araştırma Haberi ödülü "20 milyar dolarlık ihracat 3 kişiye emanet" haberiyle Milliyet Gazetesi'nden Fehim Genç'e, Yılın Ekonomi Röportajı ödülü "Ben savaş malzemesi üretmem" röportajıyla Yenişafak Gazetesi'nden İbrahim Acar'a, Yılın Ekonomi Kulisi Haberi ödülü "15 günde bir soyulan PTT artık şubelerine para göndermiyor" haberiyle Akşam Gazetesi'nden Özgül Öztürk'e, Yılın Ekonomi Yazarı ödülü Sabah Gazetesi'nden Şelale Kadak'a, Yılın Ekonomi Sitesi ödülü finansgundem.com'a, Yılın Ekonomi Programı ödülü Bloomberght'den "Yatırım kulübü" programı ile Açıl Sezen'e verildi.
Jüri Özel Ödülü'nün Prof. Dr. Tevfik Güngör Uras'a, MÜSİAD Özel Ödülünün ise Star Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Nuh Albayrak'a sunulduğu gecede, AA muhabiri Belgin Yakışan Mutlu "Kahvenin getirisi altını 5'e katladı" başlıklı haberi ile Yılın Ekonomi Araştırma Haberi kategorisinde üçüncülüğe, aafinans.com ise Yılın Ekonomi Sitesi kategorisinde ikinciliğe layık görüldü.