Turkishtime AR-GE 250


1 Dakikada Finansman Talebi Oluştur! Hamilinden.com ile “Finans Aşkına”

Turkishtime Dergi

2019’un son aylarında tüm dünyayı etkisi altına alan ve günümüzde halen devam etmekte olan pandemi, hayatımızın her noktasına etki ettiği gibi ekonomi alanında da olumsuz etkilerini gösterdi. 2020 yılı KOBİ’lerin nakit akışlarının büyük ölçüde etkilendiği bir yıl oldu. 

Nakit akışı bir KOBİ’nin can damarıdır. Bu akışta herhangi bir aksama sebebiyle gelir gider düzensizliklerinin oluşması KOBİ’leri ekonomik anlamda sıkıntıya sokabilmekte, ticaretin sürdürülebilirliğinde olumsuz etki yaratabilmektedir. Aynı zamanda değişken piyasa koşullarının yaratmış olduğu faiz değişkenlikleri de finansman arayışında olan KOBİ’lere ekstra finansman maliyeti olarak yansımakta, ilave bir yük oluşturmaktadır. 

Pandemi hayatımızda birçok alışkanlığımızı değiştirerek yeni kavramlar öğrenmemize ve yeni alışkanlıklar edinmemize vesile oldu. Bunlardan en önemlisi evlerimize kapanmak durumunda kaldığımız bu dönemde dijitale olan ilginin artması oldu. Artık markete veya restorana gitmek yerine bir uygulama üzerinden sipariş veriyor, alışverişlerimizi e-ticaret siteleri üzerinden yapıyor, toplantılarımızı dijital platformlar üzerinden gerçekleştiriyoruz, fiziksel teması azaltmak için kahvemizin ödemesini bile mobil uygulama üzerinden yapıyoruz. 

Peki ya işletmenizin finansmanı?

KOBİ’lerin nakit akışının öneminden bahsetmiştik. Nakit akışı bozulması sonucu oluşan nakit ihtiyacında finans kurumları aracılığıyla vadeli alacakların vadesinden önce tahsili veya KOBİ Kredi kullanımı gündeme gelmektedir.

Peki işletmenizin finansmanını sağlamak için uğraşırken finansman maliyetlerini karşılaştırmayı hiç düşündünüz mü? Artık dijital platformlar sayesinde finansman maliyetlerinde de karşılaştırmalar yaparak bu yükü hafifletmeniz mümkün olurken, daha düşük maliyetler bulup paranızın cebinizde kalmasını sağlayabiliyorsunuz. 

Hamilinden.com platformu üzerinde fatura temlik, faturalı çek ıskonto, ihracat finansmanı veya KOBİ Kredi işlemleriniz için aynı anda birden çok finans kurumuna ulaşabilir ve finansman tekliflerini karşılaştırarak en avantajlı olanı seçebilirsiniz. Böylelikle finansmanda işletmenize uzun vadede tasarruf sağlamış olarak sürdürülebilirlik konusunda kolaylık ve avantaj elde etmiş olursunuz.

İhracat ülkemizin en önemli gücü

İhracat ülkemiz ekonomisinin en önemli değer taşlarından biridir. Bu önemli alanda da finansman ihtiyaçlarına çözüm sunan Hamilinden.com, işletmeleri aynı anda birden çok finans kurumuyla buluşturuyor. İşletmeler ihracat finansmanı limit talebinde bulunarak, yapacağı ihracatının başından sonuna kadar kullanabilecekleri finansman için teklifleri aynı anda toplayabiliyor ve yine finansmanda avantajı yakalıyor. Türkiye’de sadece bu konuda Hamilinden.com karşılaştırma imkanı sunuyor.

50 Milyon TL Finansman ihtiyacı aktarıldı 

Eylül 2019’dan beri faaliyette olan Hamilinden.com üye kazanımı ve finansman talep hacminde aylık ortalama %21’in üzerinde büyüme göstererek toplamda yaklaşık 50 Milyon TL’lik finansman talebinin anlaşmalı finans kurumlarına aktarılmasına aracılık etmiş durumdadır.

Ücretsiz üyelik ve tüm modüllerin kullanımının ücretsiz olduğunu belirten Hamilinden.com kurucu ortağı ve CEO’su Ulvi Can Poyraz, sisteme ilginin her geçen gün arttığını, artık kullanıcıların referans verme sistemimiz ile yeni kullanıcıların katılımında büyük rol oynadığını belirtti. Bunun kendilerini son derece gururlandırdığını bildiren Poyraz, “Demek oluyor ki işletmelerin nakit sorunlarına çözüm oluyoruz ve bu durum mutlu kullanıcı kitlesi oluşturuyor, mutlu kullanıcı da yaptığı olumlu geri dönüş ve öneriler ile yeni kullanıcıları getiriyor.” dedi. “Biz buna Finans Aşkına diyoruz” diyen Poyraz, kullanıcılarına daha iyi bir kullanıcı deneyimi yaşatabilmek adına masaüstü ve mobil uygulamalarında sürekli geliştirmeler ve iyileştirmeler için çalıştıklarını sözlerine ekledi.

1 dakikada finansman talebi oluştur

Dijitalin en büyük nimetlerinden birinin de hızı artırmak olduğunu belirten Ulvi Can Poyraz, muhasebe programları ile entegrasyonlar yaptıklarını belirtti. Hamilinden.com’a üye olan kullanıcılar platforma entegrasyonu olan muhasebe yazılımlarının kullanıcıları olmaları durumunda hesaplarını eşleştirerek tüm fatura ve çeklerini Hamilinden.com üzerinde görüntüleyebiliyor ve hızlıca finansman sağlamak istediği fatura veya faturalı çeki seçerek finans kurumlarına iletebiliyor. Bu özellik sayesinde kullanıcıların 30 saniye gibi kısa bir sürede finans kurumlarından finansman talebi oluşturabildiğini aktaran Poyraz, “Nakit ihtiyacı ne kadar kısa sürede çözülürse işletmelerin iş konsantrasyonu ve motivasyonunun o kadar çabuk artacağına inanıyoruz.” Dedi.

Doğayı Sev, Yeşili Koru!

KOBİ’lerimizin finansman ihtiyaçlarına katma değer sağlayan çözümler sunan Hamilinden.com, ülkemiz için de katma değer yaratacak olan yeni bir kampanyaya imza atarak girişimcilik ekosistemini bir ilkle buluşturuyor.

“Bir Fidan, Bir Nefes” olarak kampanyayı adlandırdıklarını belirten Poyraz, ülkemizde baş gösteren kuraklığa ve yok olmaya yüz tutan yeşil alanlara dikkat çekerek, ücretsiz olarak kullanılan Hamilinden.com platformu üzerinden yapılacak olan her 5 finansman talebinin 1 adet fidana dönüştüğünü ve bu kampanyanın bir yıl boyunca devam edeceğini bildirdi. Ülkemize birlikte nefes olmak için sizlerde kampanyamız detaylarını https://www.birfidanbirnefes.com web adresi üzerinden inceleyebilir, paylaşma butonlarını kullanarak duyurmamıza aracılık edebilirsiniz.