Turkishtime AR-GE 250


Auto King'den ekonomiye 'destek'

Turkishtime Dergi

Tasarruf bilinci ile ‘Parça değiştirme yerine onarma’ felsefesiyle hareket eden Auto King, hem sigortalıya ve hem Türk ekonomisine katkı sunmayı amaçlıyor.

Günümüzde sigorta sektöründe en çok dikkat çeken unsurlardan birisini hasar maliyetlerindeki artış olarak değerlendiren Auto King Satış ve Pazarlama Direktörü Erkan Kıraç, “Sigorta şirketleri de ekonomide yaşanan gelişmeler karşısında gerekli önlemleri şimdiden almaya başladı. Maliyet kontrolü ve tasarruf, şirketler açısından günümüzde geçmişten de önemli hale geldi. Maliyetleri aşağıya çekmek ve daha fazla tasarruf etmek için sigorta şirketlerinin kurumsal hasar onarım şirketleriyle daha fazla işbirliği yapması büyük önem taşıyor” dedi.

Bu kapsamda Auto King olarak ‘Değiştirmeyelim Onaralım’ sloganı ile tüm servis merkezlerine gelen müşterilerini bu konuda yönlendirmeyi hedeflediklerini kaydeden Kıraç, “İş ortaklarımıza ve müşterilerimize tasarruf bilincini yerleştirerek, kaynaklarımızı en verimli şekilde kullanmayı amaçlıyoruz. Mobil Parça Onarım konsepti ile hasarlı parçaları onararak atık haline gelmekten kurtarıyor ve ekonomiye katkıda bulunuyoruz” diye konuştu.

Çalıştıkları sigorta şirketlerine kaliteli ve kontrollü maliyetler ile hizmet vererek; sigortalı memnuniyetinden ödün vermeden ciddi miktarlarda tasarruf sağladıklarına da dikkat çeken Kıraç, “Şirketimiz ‘Parça değiştirme yerine onarma’ felsefesi hasar başı değişen yedek parça sayısında yüzde 35’e varan tasarruf sağlayarak tüm iş ortaklarımıza ve Türkiye ekonomisine katkıda bulunuyor” dedi.

“Her yıl otomotiv satış sonrası onarım ve bakım hizmetlerinde ne kadar ciro artışı yaşanmış gözükse de kârlılık oranları maalesef düşüyor. Bu düşüşte en büyük pay ise rekabet koşullarının etkisi ve maliyet artışlarını müşteriye yansıtamamak” diyen Kıraç, bu durumun direk olarak satış sonrası onarım ve bakım hizmet sektörünü negatif etkilediğine dikkat çekti.

Müşteri memnuniyetinden ödün vermiyoruz

Auto King Satış ve Pazarlama Direktörü Erkan Kıraç, yenileme ve gelişim sürecinin bir parçası olarak hizmet kalitesini sürekli artırmaya devam ettiklerine dikkat çekerek, “Hasar maliyetlerini optimize etmenin, müşteri memnuniyetini artırmanın ve ilişkiyi performans göstergeleriyle yönetmenin sigorta şirketlerinin marka değerleri için önemli süreçler olduğuna inanıyoruz. Bu doğrultuda sigortalılara hizmette fark yaratacak yatırımlarımız ile iş ortaklarımıza destek olmaya devam ediyoruz” değerlendirmesini yaptı.

Acentelerin ‘hasar koçu’ olacak

“Acentelerimizin satış hedeflerine ulaşmasını ve en önemlisi müşterisine güven vermesini sonuna kadar destekliyoruz” diyen Auto King Satış ve Pazarlama Direktörü Erkan Kıraç, “Acenteler müşterileriyle çay içerken bizler de hasarlarını yöneterek, farkındalık yaratmak istiyoruz. Auto King olarak acentelerin ‘Hasar Çözüm Ortağı, Hasar Koçu’ olmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Kıraç, acenteler ve sigortalılar arasındaki ilişkiyi bir çeşit koçluk olarak düşündüklerinin altını çizerek, konuyla ilgili şunları söyledi: “Sorunu ne? Hangi ihtiyacının karşılanmasını bekliyor? Hangi çözüm sigortalıyı memnun eder? Auto King olarak tüm bu soruların cevapları konusunda acentelerimizi tek tek yerinde ziyaret ediyor ve çözümleri konuşuyoruz. Bununla birlikte acentelerimizin müşterisine güven vermesini sonuna kadar destekliyoruz. Sigorta şirketleri ve araç sahipleri için sektöre kazandırdıklarımızla hasar maliyetlerini düşürürken, kaliteden ve müşteri memnuniyetinden hiç ödün vermeden çalışıyoruz. Acentelerin sigorta müşterilerine verdiği güveni daha da pekiştirecek şekilde, onların hassasiyetiyle yaklaşıp müşterilerine ‘Hasar Çözüm Ortağı’ olarak hizmet vermek istiyoruz.”

Sigortalılara hizmette fark yaratacaklarını belirten Erkan Kıraç, “Auto King olarak en önemli iş ortaklarımız arasında yer alan sigorta şirketleri ile daha kuvvetli bir iletişim kurarak, olası sorunlara, anında ve yerinde çözüm bulup, talepleri birebir alarak değerlendirebiliyoruz" dedi.