ARGE 250


Bavul.com, faaliyetlerini durdurma kararı aldı

Turkishtime Dergi

Uçak bileti, otel rezervasyon ve tur hizmeti veren bavul.com, faaliyetlerini eylül ayı itibariyle durdurma kararı aldı. Bavul.com yönetimi, önümüzdeki döneme ait tüm seyahatlerin güvence altında olduğunu belirterek, seyahatler tamamlana kadar müşteri hizmetlerinin servis vermeye devam edeceğini açıkladı.

Bavul.com yönetimi, 2014 yılı Ağustos ayında devraldıkları bavul.com’un operasyonlarını eylül ayı itibariyle durduracaklarını belirterek, kararın gerekçesini şöyle açıkladı,“Bu kararımızda pazarda oluşan aşırı rekabetçi fiyat politikalarının karlılığı oldukça azaltması ve tedarikçilerimizin çoğuna yaptığımız ödemelerin euro cinsinden olması ve kurdaki hızlı değişiklikler etkili olmuştur.”

Açıklamada, önümüzdeki döneme ilişkin bavul.com’dan alınan hizmetlerin olumsuz etkilenmesinin söz konusu olmadığı vurgulanarak, “Özellikle belirtmek isteriz ki; bugüne kadar bizden uçak bileti, otel konaklaması ve tur paketi almış olan tüm yolcularımızın seyahatleri güvence altındadır. Tüm seyahatler gerçekleşene kadar müşteri hizmetlerimiz servis vermeye devam edecektir” denildi.