AR-GE 250 DIGIT 250 EN-VERIM 100


Bıçakcılar çocuk sağlığına odaklandı

Turkishtime Dergi

Bıçakcılar, çocukların, hastane deneyiminin etkisini en aza indirecek yeni projeler geliştiriyor.

Çocukların hastane deneyimlerini geliştirerek pediatrik tıbbi travmatik stresin (PMTS) azaltılmasında etkili olacak çalışmalar yürüten Bıçakcılar, bu sayede çocuk ve toplum gelişiminin daha sağlıklı olmasını hedefliyor.

Bıçakcılar, çocuklara özgü sağlık gereksinimlerine dikkat çekerek bir çocuk hastanesinin kurulmasına yönelecek olan bir farkındalık projesi için çalışmaya başladı. Çocuk sağlığına odaklanmanın öneminin altını çizen Bıçakcılar CEO’su Souheil ElHakim; “Küresel olarak pediatrik cihaz üretimi yetersiz sayıda imalatçı tarafından yürütülüyor. Bunun sebebi de çocuk sayısının yetişkin sayısı kadar büyük olması ve uzun vadede çok karlı olmaması düşüncesinden kaynaklanıyor.

Biz bunu kesinlikle etik bir davranış olarak görmüyoruz. Geleceğimizi yaratacak olan çocuklarımızın ileriye hem psikolojik olarak hem de fizyolojik olarak hiçbir yara almadan ulaşmaları gerektiğini düşünüyoruz. Bilhassa ülkemizde doğum oranının batı ülkelerine nazaran daha yüksek olduğunu düşünürsek bunun önemini daha da iyi anlıyoruz. Umuyoruz ki ülkemizde de sadece çocuklara odaklanmış hastaneler inşa edilsin.

Bu yönde bir girişimin çalışmasını büyük bir heyecanla yürütüyoruz. Çocuklarımız yarınlarımız, onların sağlıkla geleceklerini kurmaları sadece ülkemiz için değil küresel anlamda da önem taşıyor. Tüm bu gayretlerimiz ülkemizde bunu gerçekleştirme arzumuzdur” açıklamasını yaptı.