AR-GE 250


Eczacıbaşı Profesyonel'e 'Altın' Baykuş Ödülü

Turkishtime Dergi

Ev dışı tüketim sektörüne yönelik çözümler sunan Eczacıbaşı Profesyonel; Türkiye Araştırmacılar Derneği'nin, başarılı araştırma projelerini ödüllendirdiği Baykuş Ödülleri'nde 'Altın Ödül'e layık görüldü.

Türkiye Araştırmacılar Derneği'nin 2013 yılından bu yana araştırmanın iş süreçlerine sağladığı katma değeri, etkiyi ve önemini vurgulamak amacıyla düzenlediği Baykuş Ödülleri, sahiplerini buldu. Ev dışı tüketim sektörünün akıllı üreticisi Eczacıbaşı Profesyonel, "Dijital Dünyaya Bakış ve Çevre Duyarlılığını Anlama" isimli araştırmasıyla "Meraklı Baykuş” kategorisinde Altın Ödül'ün sahibi oldu. 3 Eylül Salı günü Beşiktaş Four Seasons Oteli'nde gerçekleştirilen ödül töreninde Altın Ödül'ü Eczacıbaşı Profesyonel adına Müşteri Deneyim Müdürü Burçin Tüzemen ve Müşteri Deneyim Yöneticisi Başak Kule Erdoğan aldı.

Sektörde bir ilki gerçekleştirerek Altın Ödül'ü kazandı

Bu yıl Sia Insight firmasıyla birlikte B2B alanında yürüttüğü ''Dijital Dünyaya Bakış ve Çevre Duyarlılığını Anlama" araştırmasıyla sektöründe bir ilke imza atan Eczacıbaşı Profesyonel'in Müşteri Deneyim Müdürü Burçin Tüzemen, aldıkları Altın Ödül'le ilgili olarak şunları söyledi; "Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri çatısı altında bulunan Eczacıbaşı Profesyonel olarak, profesyonel temizlik, hijyen ve içecek alanlarındaki çözümlerimizle yaklaşık 11 bin işletmenin en yakın iş ortağıyız. Sia Insight firmasıyla birlikte yürüttüğümüz araştırmayla amacımız, ev dışı tüketim sektöründe yer alan satın alma sorumlularının dijitalleşmeye bakış açısını ve çalıştıkları firmaların çevreye duyarlılığını anlamaktı. Sektörün en yakın çözüm ortağı olarak, yaşadıkları sorunları anlamak, beklentilerini bilmek, dijitalleşmenin onlar için ne ifade ettiğini keşfetmek bizim için çok önemli. Çünkü yenilikçi ürün ve çözümlerimiz müşteri ve kullanıcılarımızın ihtiyaç ve beklentilerine göre şekilleniyor. Araştırmamızın sektörümüzde bir ilk olması ve yeni bir vizyon katması nedeniyle Altın Ödül'le taçlandırılması bizim için gurur verici. Sektörünün öncü firmalarından Eczacıbaşı Profesyonel olarak, bu ödülün bize kattığı motivasyonla Türkiye'deki ev dışı tüketim sektörünün gelişimi için en iyisini yapmaya devam edeceğiz”

Şirketleri anlayanlar Meraklı Baykuş kategorisinde yarıştı

Bu yıl yedincisi düzenlenen Baykuş Ödülleri'nde B2B alanında yapılan araştırmalar Meraklı Baykuş kategorisinde değerlendirildi. Özel sektör veya kamu alanında iş sorunsallarını çözmek, performans takip etmek veya sektör dinamiklerini anlamak için yapılan araştırmaların yarıştığı kategoride Eczacıbaşı Profesyonel'in işletmelerin satın alma sorumlularına yönelik 2019 yılı başında yürüttüğü araştırması Altın Ödül kazandı.