AR-GE 250 DIGIT 250 EN-VERIM 100


Emerson altyapıda maliyeti azaltıyor

Bilişim ve iletişim teknoloji sistemleri için dünyanın önde gelen altyapı, donanım ve yazılım çözümleri sunan Emerson Network Power, veri merkezi altyapı yönetimi (DCIM) çözümü Trellis Platformu için yaptığı stratejik iyileştirmeleri duyurdu. Platformun en son sürümü RESTful uygulama programlama arabirimleri sunuyor. Sürüm yeni RESTful API'leri (temsili durum aktarım uygulaması programlama arabirimleri), değişiklik planlama özellikleri için geliştirmeler ve sekiz yeni temel paket raporu içeriyor. Bu güncellemelerle, Trellis platformu müşterileri hem BT hem de tesis kaynaklarında operasyonları için tam entegre bir görünüm elde ediyor, daha iyi kapasite yönetimi kararları alabiliyor ve zaman ile maliyetten tasarruf edebiliyor.

Yeni API'ler, Trellis platformuna DCIM performansını geliştirmek için Emerson Network Power müşterilerinin istediği önemli yeni özellikler sunuyor. Bu API'ler, veri merkezlerinin çalışma biçimini değiştirmeden DCIM ve müşterilerin veri merkezlerinde çalışan uygulamalar arasında entegrasyonu basitleştiriyor. API'ler diğer uygulamalarla (BT yönetiminden muhasebe sistemlerine) birlikte çalışma imkanı sağlamak, mobil cihazlar gibi diğer platformlara ulaşmak ve müşterinin ortamındaki süreçleri yansıtan özel iş akışları oluşturmak için kullanılabiliyor.
IDC'nin Araştırma Müdürü Jennifer Koppy, “DCIM'nin değeri veri merkezinin her alanından alınan büyük miktarda gerçek zamanlı veriyi birleştirme gücünde yatıyor" diyor. Şirketin Avocent İşletmesi’nde Ürün Yönetiminden Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevini yürüten John Curran ise "Birçok farklı veri kaynağı ve yönetim çözümü arasında işlevlerin birlikte çalışmasını sağlayan API'ler başarılı bir DCIM uygulaması için gerekli. Bu yeni özellik Trellis platformunun müşterilerin günlük faaliyetlerini geliştirmek ve basitleştirmek için stratejik bir öneme sahip olması ile ön plana çıkıyor. Bu, verimlilik ve maliyet tasarrufu sağlıyor. Ayrıca, bu yeni güçlü özellik iş ortağı, satıcı ve son kullanıcı ağımızın platformun değerini artırmasına da imkan tanıyor" diyor.

Amerika merkezli Emerson, dünyanın her yanındaki endüstriyel ve ticari pazarlar ve tüketici pazarlarındaki müşterilere yenilikçi çözümler sağlamak için teknoloji ve mühendisliği bir araya getiriyor. Süreç Yönetimi, Endüstriyel Otomasyon, Ağ Gücü, İklim Teknolojileri ve İş Yeri ve Konut Çözümleri olarak 5 bölümden oluşan şirketin 2014 mali yılında 24.5 milyar dolar değerinde satış yaptığı belirtiliyor.