ARGE 250


Hangi şirket,“ETİKA 2014 Türkiye’nin En Etik Şirketleri” ödülüne layık görüldü

Zehra Tike

Etik Değerler Merkezi Derneği (EDMER) tarafından etik ve iş ahlakı farkındalığı yaratmak, etik bilincini yaygınlaştırmak ve gençlere örnek olacak şirket ve yöneticileri ödüllendirmek amacıyla verilen “ETİKA 2014 Türkiye’nin En Etik Şirketleri” ödülü sahiplerini buldu. Bu yıl üçüncü kez ödülün sahibi olan PwC Türkiye ayrıca, “ETİKA 3. Yıl Etik Devamlılık Özel Ödülü”ne layık görüldü.

ETİKA Türkiye Etik Ödülleri”, etik değerlere önem veren, şirket yönetimlerinde iş ahlakı ve etik değerlere bağlı olarak faaliyetlerini sürdürme konusunda titiz davranan şirketlerin ödüllendirilmesi ve toplum önünde itibarlarının arttırılması, diğer şirketler de etik konusunda duyarlılık oluşturmak amacı taşıyan kapsamlı bir çalışma niteliği taşıyor.

Dünyada 150, Türkiye’de ise 33 yılı aşkın süredir, toplumda güven oluşturmak ve önemli sorunlara çözüm üretmek için özverili çalışmalarını sürdürdüklerini vurgulayan PwC Türkiye Başkanı Haluk Yalçın şunları söyledi:

“PwC’de bizler çevreye ve tüm canlılara sevgi ve saygı ile bakan, her zaman sosyal sorumluluk bilinci ile hareket eden, yaşama ve iş hayatına değer katmayı ilke edinerek çalışan bireyleriz. Yüksek kaliteye dayalı profesyonel değerlerle farklılaşarak, geçmişimizden gelen büyük mirası, zenginleştirerek geleceğe taşıyoruz. Bu süreçte sadece kendi saygınlığımız değil, müşterilerimiz ve içinde değer bulduğumuz toplumun saygınlığını korumak için de etik kurallara uygun ve en doğru şekilde iş yapma anlayışından asla taviz vermiyoruz. Bu duruşumuzla ETİKA ödülüne bu yıl üst üste üçüncü kez layık görülmek ise bizi her zamankinden fazla gururlandırıyor ve sorumluluğumuzun büyüklüğünü bize hatırlatmaya devam ediyor. Dünya ekonomisinin geleceğine imza atacak demografik değişim, küresel gücün yönündeki farklılaşma, hızlanan şehirleşme, iklim değişimi ve teknolojik sıçramalar gibi global trendler çerçevesinde atılacak adımlarla Türkiye’nin gelecekteki rolünün belirlenmesi ve etik değerlerin toplumsal olarak kanıksanması sürecinde bugüne kadar hep çok etkin bir rol aldık.

PwC Türkiye olarak meslek alanımızda her zaman en üst düzey etik değerler ile sürdürdüğümüz faaliyetlerimiz ile güzel ülkemizin iş yaşamına değer katma amacında olduk ve hep böyle devam edeceğiz. Bizler Türkiye’nin etik değerlerden asla ödün vermeden, elindeki kaynakları ve önündeki fırsatları değerlendirerek dünya ekonomisinde layık olduğu yere geleceğine inanıyoruz, ve bu amaç için var gücümüzle çalışıyoruz…”