ARGE 250


Lila Kağıt, İİB tarafından ödüllendirildi

Turkishtime Dergi

Lila Kağıt, İstanbul İhracatçılar Birliği (İİB) tarafından düzenlenen En Başarılı İhracatçılar Ödül Töreni’nde, Kağıt, Karton Ambalaj ve Kırtasiye Ürünleri kategorisinde 2’ncilik ödülünün sahibi oldu.

Temizlik kağıtları üreten, Maldivler, Bolivya, Malta, Danimarka, İsrail gibi 60 farklı ülkeye ihracat yapan Lila Kağıt, 10 Mayıs Çarşamba akşamı, İstanbul Büyük Kulüp'te gerçekleştirilen ödül töreninde 2'ncilik ödülünü aldı.

Törene Lila Kağıt adına, Lila Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Öğücü katıldı. Öğücü, ödül ile ilgili olarak yaptığı açıklamasında: "Lila Kağıt olarak yalnızca Türkiye’nin değil, Doğu Avrupa, Ortadoğu, Kafkaslar ve Afrika bölgelerindeki 150 bin ton kapasiteyle tek kampüs içindeki en büyük kağıt üretim tesisine sahibiz. Dünyanı dört bir yanındaki 60 farklı ülkeye, ihracat yapıyoruz. Sektörümüzde ithalatından daha fazla ihracat yapan bir şirket olduğumuz ve ülkemize değer kattığımız için mutlu ve gururluyuz. İhracat alanında büyüme hedeflerimiz kadar Türkiye pazarında hızlı tüketim sektöründe beş yıl içerisinde gıda dışı alanda faaliyet gösteren %100 Türk sermayesi ilk 5 firmadan biri olmayı hedefliyoruz” dedi.

Lila Kağıt gelecek dönemde ihracat yaptığı ülkelere yenilerini eklemeyi ve Türkiye ekonomisine katkı sağlamaya devam etmeyi hedefliyor. Kullanıcılarının ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda AR-GE çalışmalarını sürdüren 2016’da 75 farklı ürün geliştirmiş olan firma, yeni ürünleri ile farklı pazarlarda yer alıyor.