ARGE 250


Meal Box ile ÇOTUN 'askıya yemek' bıraktı

Turkishtime Dergi

Meal Box, Çorbada Tuzun Olsun Derneği’nin desteğiyle “Askıda Yemek Var” sosyal sorumluluk projesini başlattı.

Ev ve işyerlerine sıcak yemek servisi hizmeti veren Meal Box ile temel insani yardım faaliyetleri yürüten Çorbada Tuzun Olsun Derneği, evsizlerin beslenme sorunu ile ilgili çözüm için iş birliği yaparak ‘Askıda Yemek Var’ projesini hayata geçirdi. Proje kapsamında; İstanbul’da yaşayan evsizlerin beslenme ihtiyaçlarını gidermek amacıyla gıda dağıtımı yapılıyor. 10 günlük kısa zaman zarfında 500 öğüne yakın gıda dağıtımı gerçekleştiren Meal Box ve ÇOTUN’un ilk rotası; Beyoğlu, Gümüşsuyu, Tophane, Beşiktaş, Maçka ve Yıldız bölgeleri oldu.

Meal Box her sabah askıya yemek bırakarak güne başlıyor. Destekleyiciler ise Meal Box web sitesini tıklayarak, 24,90 TL’ye bir öğün yemeği askıya bırakabiliyor. Askıya bırakılan her 4 öğün yemek desteğine 1 öğün de Meal Box veriyor. Meal Box’ın klasik sıcak yemek menüsü ihtiyaç sahipleri için özel olarak paketleniyor. Tek kullanımlık ambalajlarda hazırlanan paketler, profesyonel ÇOTUN görevlileri tarafından evsizlere teslim ediliyor.

“Sokaklarda tek bir aç insan kalmayana kadar devam edeceğiz”

Meal Box CEO’su Murat Demirhan, “Zor günler geçiriyoruz ve hepimiz gücümüz yettiği kadar çabuk iyileşmek adına bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Biz de Meal Box olarak en iyi yaptığımız iş üzerinden ihtiyacı olanlara nasıl destek oluruz diye düşündük ve “Askıda Yemek Var” projesini başlattık. İnanıyoruz ki, iyilik bulaşıcıdır ve bu yardımlar kısa sürede çığ gibi büyüyerek evsizlerin açlık sorununa çözüm olacaktır” dedi.

“Pandemi evsiz sayısını artırdı”

Çorbada Tuzun Olsun Derneği Başkanı Ahmet Türker, “Pandemi ile evsiz sayısı daha çok arttı. Aynı zamanda pandemi, toplumda bir dayanışma yaratmamızın ihtiyaç ve önemini hepimize daha net gösterdi. Dayanışmanın ve bu farkındalığın artması, açlığı ve evsizlik riskini azaltmak adına çok önemli.” ifadelerini kullandı.