ARGE 250


Termo Teknik, 2019 için yol haritasını çizdi

Turkishtime Dergi

Termo Teknik Türkiye Satış ve Pazarlama Müdürü Salim Çetinkurşun, bu yıl fabrikada iyileştirme ve geliştirme yatırımları yaptıklarını, 2019 yılında da yatırımlara devam edeceklerini ve yanı sıra EVOMAX serinin yeni ürününü de pazara sunacaklarını söyledi.

Sektörde yarım asrı deviren Termo Teknik, 2019 yılına da iddialı giriyor. Çorlu’daki dev tesise 100 milyon doların üzerinde yatırım yapıldığını belirten Termo Teknik Türkiye Satış ve Pazarlama Müdürü Salim Çetinkurşun, bu yıl fabrikada iyileştirme ve geliştirme yatırımlarının yapıldığını, 2019 yılında da yatırımlara devam edeceklerini söyledi.

Türk tüketicisini Türkiye’den çok daha uzun yıllardır doğalgaz kullanan Avrupa ülkelerinde standartlaşmış ürün kalitesiyle buluşturabilmeyi amaçladıklarını vurgulayan Çetinkurşun, Termo Teknik’in 2019 hedeflerini şu şekilde özetledi:

“Panel radyatör, Termo Teknik’in şüphesiz ana ürün serisidir. Sağlam ve estetik Silüet dekoratif radyatör serisi ile tüketicilerimizin ve taahhüt firmalarımızın beğenisini arttırmayı amaçlıyoruz.

İngiltere’de 110 yıllık tecrübe ve 6 Sigma ile üretilen, yüzde 109’a varan enerji verimliliğine sahip olan LOGIC Premix Yoğuşmalı Kombimiz sağlamlığı, verimi, az yer kaplaması ile dikkat çekiyor. LOGIC Premix yoğuşmalı kombimize olan ilginin artarak devam edeceğini düşünüyoruz.

İngiltere ısıtma sektörünün lider kuruluşlarının Ideal Boilers’dan 2013 yılında ithal edilen, Türkiye duvar tipi yoğuşmalı kazan ısıtma pazarının aktif oyuncularından biri olan EVOMAX 2019 yılında da kamu ve özel projelerin yoğunlukla tercih ettiği bir marka olma yolunda ilerleyecek.

Ayrıca, 2019’da EVOMAX serimizin yeni bir ürünü olan EVOMAX 2’yi de Türk tüketicisi ile tanıştırmayı planlıyoruz."

Çetinkurşun, "Termo Teknik olarak uzun vadeli hedefimiz Türk tüketicisini, Avrupa ve Amerika dahil dünyanın dört bir yanında kullanılan Termo Teknik panel radyatörlerin uluslararası standartlara sahip kalitesine alıştırmaktır. Bir yandan ürün ve çözümlerimizi piyasaya sunarken, bir yandan da, bayilerimiz ile her zaman olduğu gibi samimiyete ve açıklığa dayalı bir iletişimi tercih etmeye devam edeceğiz" diye konuştu.